61 Yurt Haber

Türkiye’nin Diyalekt diye Milli bir İngilizce öğretim programı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Türkiye’nin Diyalekt diye Milli bir İngilizce öğretim programı
04 Mayıs 2023 - 22:37
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Millî Eğitim Bakanlığı her yaş ve seviyedeki kullanıcıların İngilizce öğrenme süreçlerini eğlenceli bir şekilde kolaylaştırmak için seçkin dil uzmanları tarafından tasarlanan “Diyalekt” adlı İngilizce dijital eğitim platformu geliştirdi. Platformun tanıtımı Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in katılımıyla Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı Konferans Salonu’nda yapıldı.
Seçkin dil uzmanları tarafından geliştirilen “Diyalekt” ve “Diyalekt Kıds”İngilizce eğitim platformu her yaş ve seviyedeki kullanıcıların İngilizce öğrenme süreçlerini eğlenceli bir şekilde kolaylaştırmak üzere tasarlanmış web ve mobil tabanlı bir yabancı dil öğrenme platformudur. Başlangıç seviyesinden ileri seviyelere kadar İngilizce öğrenimini ücretsiz bir şekilde sağlayan “Diyalekt” ve “Diyalekt Kıds’e” tüm vatandaşlar EBA ya da e-devlet şifresiyle erişebilecekler.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından milli unsurların göz önünde bulundurularak, yabancı dil öğretme amacıyla yola çıktığı proje ile Türkiye genelinden gönüllü 75 alanında yetkin İngilizce öğretmeni İngilizce öğretimi programı yazarak, bunlarla ilgili görseller oluşturarak “Diyalekt” ve “Diyalekt Kıds” İngilizce programı oluşturarak dijital platformlara yükleyerek tanıtımı yapıldı.

Projede Milli Eğitim Bakanlığı tarafından seçilen öğretmenlerden birisi de Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Fatma Gamze Derinkök oldu. Fatma Gamze Derinkök İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu’nu makamında ziyaret ederek “Diyalekt” ve “Diyalekt Kıds”İngilizce eğitim programı hakkında bilgi verdi. İngilizce Öğretmeni Derinkök ayrıca bu zamana kadar verdikleri destekleri için teşekkür edip yeni sistemin tanıtılması için de Müdür Kabahasanoğlu’nun desteklerini talep etti. İngilizce Öğretmeni Fatma Gamze Derinkök ziyarette yaptığı konuşmada; “ Zor ve sıkı bir çalışmanın sonunda şükürler olsun ki çalıştığımız yeni ve milli içerikli İngilizce Öğretim Programı “Diyalekt” ve “Diyalekt Kıds” tanıtımı Sayın Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer’in katılımıyla kamuoyuna açıklandı. Ben de hem programı tanıtmak hem de her zaman bizlere verdiğiniz destekler nedeniy değerli müdürüm sizlere teşekkür etmek istedim. Müdürüm sağ olun gerçekten bizlere her konuda destek verdiniz. Bakanlığımızın sınavlarında başarılı olduk ve tüm Türkiye genelinde seçilen 75 İngilizce öğretmen arasında yer alarak bu milli projede Trabzon’u, Of’u ve okulum Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu’nu en iyi şekilde temsil etmeye çalıştım. Hiçbir maddi kazanç gözetmeden, 75 kişiden oluşan daha sonra da elemeler sonucu kalan 50 gönüllü arkadaşımızla günlerce çalışıp programı ülkemize kazandırdık. “Diyalekt” ve “Diyalekt Kıds” Türkiye’nin milli yazılımlı İngilizce Öğretim Programı öğrencilerimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun. EBA ve e-devlet üzerinden vatandaşlarımız İngilizce’yi ücretsiz öğrenebilecekler. Tekrardan ülkemize hayırlı olmasını dilerken, verdikleriniz destek nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürüm sizlere teşekkür ediyor, bundan sonra da desteklerinizi bekliyorum.”dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu da ziyaretle ilgili yaptığı değerlendirmede; “Diyalekt” ve “Diyalekt Kıds” İngilizce Öğretim Programını dün Sayın Bakanımız açıklamıştı. Fatma Hanım da içeriği hakkında bilgi verdi. Süreç hakkında aldığımız bilgiler ülkemiz adına bizleri son derece mutlu etti. İlçemize yaptığınız başarılı çalışmalar ve eğitimleriniz sizin seçilmenizde ne kadar isabetli olduğunu, size güvenmekte ne kadar haklı olduğumuzu,ülkemiz için çok önemli olan bir projede yer almanızdan bir kez daha görmüş olduk. O nedenle bizleri yanıltmadığınız ve Trabzon’u en iyi şekilde temsil ettiğiniz için sizlere ayrıca teşekkür ediyorum. Yeni projenin tanıtımı ve eğitimlerinin artırılması için elimizden gelen desteği vereceğiz. Tekrar ülkemize hayırlı olmasını diliyor, başarılarınızı artarak devam etmesini temenni ediyorum.” sözleriyle düşüncelerini ifade etti.
Foto-Haber:Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Basın Bürosu

Kaynak : Hanife Ulu Of Temsilcisi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Copyright © 2021 | Bu Site ALİ RIZA EROĞLU Tarafından Hazırlanmıştır.

googleplay
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial