61 Yurt Haber

LGS MOTİVASYON ŞENLİĞİNDE 8. SINIF ÖĞRENCİLERİ BİLGİ VE HIZDA YARIŞTI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
LGS MOTİVASYON ŞENLİĞİNDE 8. SINIF ÖĞRENCİLERİ BİLGİ VE HIZDA YARIŞTI
26 Mayıs 2023 - 14:23
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

4 Haziran 2023 tarihinde gerçekleştirilecek Liselere Giriş Sınavı (LGS) için öğrenciler hummalı çalışmalarını sürdürüyor. Sınavın yaklaşmasıyla stres ve heyecanın arttığı bugünlerde Of’ta öğrencilere yönelik hem eğlenmek, hem yarışmak hem de yaklaşan sınava hazırlık için “LGS Motivasyon Şenliği ve Kahoot Etkinliği” adlı program düzenlendi. HMB Ulusoy MTA Lisesi spor salonunda yapılan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından proje koordinatörlerinden Uğurlu Hacıahmetoğlu Ortaokulu Müdürü Soner Kalkan projeyi anlatıp yarışmacı okulları masalarına davet etti.

Yarışmaya Of’taki 11 ortaokulun 8. sınıf öğrencilerinden oluşan her okulu temsilen üçer öğrenci katıldı. Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve İngilizce derslerinden toplam 20 sorudan oluşan yarışmada Of’ta görev yapan öğretmenlerin müfredattan hazırladıkları soru havuzundan internet üzerinden Kahoot Programı ile öğrencilerin önüne sorular getirilme şeklinde interaktif sınav yapıldı. Öğrenciler soruyu sadece doğru değil aynı zamanda hızlı cevaplamak suretiyle yarışmada hız ve bilgilerini ortaya koydular.

Şampiyon Pınaraltı Ortaokulu oldu
Yarışmalar sonucunda 20 sorudan 18 soruya en hızlı cevap veren 20224 puanla Pınaraltı Ortaokulu birinci, 20 sorudan 18 soruya doğru cevap veren 19810 puanla Mikdat Sarıalioğlu Ortaokulu ikinci, 20 sorudan 18 soruya doğru cevap veren 19111 puanla Cumapazarı Ortaokulu 3.oldu.

Yarışmanın sonunda dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi. Birinci olan Pınaraltı Ortaokulu’na katılım belgesi ve hediye çeki Of Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer tarafından takdim edildi. İkinci olan Mikdat Sarıalioğlu Ortaokulu’na Of Belediye Başkan Yardımcısı Şevki Saral, 3. olan Cumapazarı Ortaokulu’na katılım belgesi ve hediye çeki Of İlçe Emniyet Müdürü Murat Şahin takdim etti. Yarışmaya katılan diğer okulların katılım belgeleri ve hediye çekleri Of İlçe Sağlık Müdürü barış Çağlar, Of İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Özcan Demirel ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu takdim etti.

Of Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer  yarışmaya katılan tüm öğrencileri tebrik ederek LGS’de tüm öğrencilere başarılar diledi. Kaymakam Demirer böylesine güzel ve organize programı tertip eden, emeği geçen idareci, öğretmen ve çalışanları kutladı.

“LGS Motivasyon Şenliği ve Kahoot Etkinliği” adlı programa Of Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer, Of Belediye Başkan Yardımcısı Şevki Saral, Of İlçe Emniyet Müdürü Murat Şahin, Of İlçe Sağlık Müdürü Barış Çağlar, Of İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Özcan Demirel, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı

Kaynak : Hanife Ulu Of Temsilcisi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Copyright © 2021 | Bu Site ALİ RIZA EROĞLU Tarafından Hazırlanmıştır.

googleplay
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial