61 Yurt Haber

DEDELERDEN TORUNLARA maNga’DAN AŞIK VEYSEL’E SAYGI DURUŞU: “UZUN İNCE BİR YOLDAYIM”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
DEDELERDEN TORUNLARA maNga’DAN AŞIK VEYSEL’E SAYGI DURUŞU: “UZUN İNCE BİR YOLDAYIM”
27 Ekim 2023 - 20:27
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkçe alternatif rock müziğinin MTV ödüllü öncü grubu maNga, “Uzun İnce Bir Yoldayım”ı Aşık Veysel’in torunu Ezgi Arıkan ile yeniden yorumladı. Eser, Aşık Veysel’in doğum günü olan bugün (25 Ekim) yayınladı.

Ferman Akgül, Yağmur Sarıgül, Cem Bahtiyar ve Özgür Can Öney’den kurulu maNga ilk albümünü 2004’te yayınlamıştı. Profesyonel kariyerlerinin 20. yılını kutlamaya hazırlanan maNga üyeleri sevenlerinin karşısına anlamlı bir şarkı ile çıkıyor. Grubun solisti, Aşık Veysel’in saz ve yol arkadaşı Aziz Üstün’ün torunu olan Ferman Akgül, Aşık Veysel’in torunu Ezgi Arıkan ile bir araya geldi. Efsane türkü “Uzun İnce Bir Yoldayım”da düet yaptılar.

maNga bu çok önemli eseri kendi müzikal sound’una göre yeniden düzenledi. Ferman Akgül ile Ezgi Arıkan’ın vokalleriyle yeniden hayat bulan “Uzun İnce Bir Yoldayım” Aşık Veysel’e saygı duruşu niteliği taşıyor. Yedi yaşında görme yeteneğini kaybeden Aşık Veysel’in son hatırladığı renk kırmızı olduğu için İlke İşisağ’ın yönettiği klip de siyah beyaz ve kırmızı renklerde çekildi.

Aşık Veysel’in doğum günü olan bugün (25 Ekim) dinleyici ile buluşan “Uzun İnce Bir Yoldayım”ın klibi de tüm mecralarda yayına da.

maNga üyeleri UNESCO 2023 Aşık Veysel Anma ve Kutlama Yılı kapsamında böyle bir proje yapmaktan ötürü çok heyecanlı olduklarını dile getirdi.

KLİP YOUTUBE LİNKİ: https://www.youtube.com/watch?v=JVKeMzyPN9o

@mangamusic @ezgiarikanmusic @arasozgur @ozguraraspr

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Copyright © 2021 | Bu Site ALİ RIZA EROĞLU Tarafından Hazırlanmıştır.

googleplay
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial