61 Yurt Haber

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, 11 Eylül’de başlayacak olan 2023-2024 eğitim ve öğretim sezonuyla ilgili bir mesaj yayımladı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, 11 Eylül’de başlayacak olan 2023-2024 eğitim ve öğretim sezonuyla ilgili bir mesaj yayımladı.
12 Eylül 2023 - 11:02
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

BİLİM VE TEKNOLOJİ ÇAĞINDA YAŞIYORUZ”

Başkan Genç, mesajında 2023- 2024 yılı eğitim ve öğretim sezonunun öğrenciler, öğretmenler ve veliler için hayırlı olmasını dileyerek, “Yeni eğitim ve öğretim sezonunun başlamasından dolayı en az öğrenciler, öğretmenler, veliler kadar sevinçli ve heyecanlıyız. Bugün her yaş grubundan milyonlarca öğrenci ders başı yaparak okullarımızı şenlendirecek. Bu anlamda bütün öğrenci ve velilerimizle aynı duyguları paylaşıyoruz. Eğitim ve öğretimin öneminin her geçen katlanarak arttığı bilim ve teknoloji çağında yaşıyoruz. Baş döndürücü bir hızla ilerleyen, her gün yeni buluş ve keşiflerin yapıldığı, teknoloji alanında binlerce patenttin alındığı bu çağda eğitim ve öğretim faaliyetlerine ne kadar değer verirsek ülke olarak da, toplum olarak da o kadar güçlü oluruz. Eğitim ve öğretim faaliyetlerine önem veren toplumların demokraside, insan haklarında, adalette, ekonomik refahta, bilim ve teknoloji alanında dünyanın en ileri toplumları olduğunu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamalıyız.” ifadelerine yer verdi.

“EĞİTİM VE ÖĞRETİM İHMAL EDİLMEMELİ”

Medeniyet ve teknoloji yarışında geri kalmamak için öğrencilerin nitelikli, çağın gereklerine uygun bir şekilde eğitim almalarının çok önemli olduğuna vurgu yapan Genç, cümlelerini şöyle sürdürdü:“Eğitim ve öğretim faaliyetleri toplumların gelişmesi, çağa ayak uydurabilmesi için ihmal edilmemesi gereken son derece bir mühim bir konudur. Bundan dolayı Ortahisar Belediyesi olarak eğitim ve öğretim faaliyetlerine desteklerimizi her dönem aralıksız sürdürdük. Geleceğimizi, ülkemizi emanet edeceğimizin gençlerimizin donanımlı bireyler olarak hayata kazandırılması için elimizdeki bütün imkânları zorladık, zorluyoruz.”

“OKULLARIMIZIN TALEPLERİNİ KARŞILIYORUZ”

Eğitim ve öğretim faaliyetlerine destek olmayı sürdüreceklerine dikkati çeken Genç, “Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da çocuklarımızın ve gençlerimizin daha nitelikli bir eğitim alıp, her konuda donanımlı bireyler olarak bu vatana hizmet etmesi için ne gerekiyorsa yapacağız. Bu anlamda okullarımızın taleplerini ve isteklerini büyük bir özenle karşılamaya gayret edeceğiz. İlk emri ‘oku’ olan bir inancın mensupları olarak bütün imkânlarımızı zorlayarak okullarımıza her zaman yardımcı olmaya gayret edeceğiz. Bu vesilelerle 2023-2024 eğitim ve öğretim sezonunun öğrenciler, öğretmenler, aileler ve bütün ülkemiz için hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve bütün idarecilerimize de görevlerinde başarılar, kolaylıklar diliyorum.” cümlelerine yer verdi.

facebookPaylaş
TwitterPaylaş
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Copyright © 2021 | Bu Site ALİ RIZA EROĞLU Tarafından Hazırlanmıştır.

googleplay
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial