61 Yurt Haber

Avşar’dan Niğdeli genç sporcu İbrahim Demiraslan’a destek açıklaması

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Avşar’dan Niğdeli genç sporcu İbrahim Demiraslan’a destek açıklaması
09 Ağustos 2023 - 15:24
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tüm Niğde Dernekleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu Adına Genel Başkanı Mehmet Avşar, Niğdeli genç sporcu İbrahim Demirarslan’a destek açıklaması yaptı.

Niğde’nin Altunhisar İlçesine bağlı Akçaören Köyünden olan ve çocukluğundan beri Viyana’da yaşayan İbrahim Aslan Amerika’nın en büyük organizasyonunda 15 Ağustos’ta ringe çıkacak. Amerika’nın Lasvegas eyaletinde yapılacak olan karşılaşmada, İbrahim Aslan’ın rakibi Brezilyalı’nın 12 nakavtı ve bir yenilgisi bulunuyor. İbrahim Aslan’ın ise 11 nakavtı ve bir yenilgisi var. İki güçlü rakibin karşı karşıya geleceği maç ise büyük çekişmeye sahne olacak.

Daha önce Avusturya’nın başkenti Viyana’da 2019 yılında düzenlenen Vendetta şampiyonlar gecesinde ringe çıkan MMA dövüşçüsü İbrahim Aslan, rakibini nakavt ederek dünya şampiyonluk kemerini beline takmıştı.
15 Ağustos’ta Bütün dünyanın izleyeceği ve çok sayıdaki televizyondan canlı olarak yayınlanacak olan müsabakada Brezilyalı rakibi ile karşılaşacak olan İbrahim Aslan’ın hedefi rakibini yenerek dünyaya Türkiye’yi tanıtmak.
Gelecekte büyük başarılara imza atmak istediğini belirten İbrahim Aslan, elde edeceği başarılarla ülkemizi gururlandıracağına inancının tam olduğunu söyledi.
Ailesi destek bekliyor
MMA dövüşçüsü İbrahim Aslan’nın Viyana’da yaşayan babası Cuma Demiraslan Tüm dünyadaki Türklerden ve özellikle de Türkiye’den destek beklediklerini ifade etti. Baba Aslan oğlunun bu büyük organizasyonda Türk bayrağını dalgalandırmak istediğini, bu konuda İbo Aslan’a sahip çıkılmasını ve herkesin destek olmasını istedi.
Maç Türkiye’de yayınlanacak mı?


15 Ağustos’ta Bütün dünyanın izleyeceği ve çok sayıdaki televizyondan canlı olarak yayınlanacak olan MMA dövüş sporunun en önemli maçlarından olan bu karşılaşmanın Türkiye’de yayınlanıp yayınlanmayacağı da merak konusu oldu. Şu ana kadar maç yayının Türkiye’de herhangi bir kanal veya platformda yayınlanacağı konusunda bir açıklama yapılmadı. Tüm Niğde Dernekleri Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Avşar yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları söyledi: “Niğdeli hemşerimiz olan İbrahim Aslan’a her platformda destek olmalıyız. Türkiye’mizin ve memleketimizin gururu olan kardeşimizi sonuna kadar destekliyoruz. Sivil toplum örgütleri olarak üzerimize ne varsa yapacağız. Bu maçı da kazanıp Türkiye’nin ve memleketimizin bayrağımızın dalgalanmasına sebep olacağına inancımız tamdır.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Copyright © 2021 | Bu Site ALİ RIZA EROĞLU Tarafından Hazırlanmıştır.

googleplay
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial