61 Yurt Haber

TEVİTÖL ÖĞRENCİLERİ, İNANÇ MÜZİK FESTİVALİ’NDE FLÖRT GRUBUNUN KONSERİYLE YILIN YORGUNLUĞUNU ATTILAR!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TEVİTÖL ÖĞRENCİLERİ, İNANÇ MÜZİK FESTİVALİ’NDE FLÖRT GRUBUNUN KONSERİYLE YILIN YORGUNLUĞUNU ATTILAR!
10 Haziran 2023 - 22:37
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye’nin özel yetenekli öğrencilere yönelik eğitim veren ilk lisesi TEVİTÖL’de gençler, okul yılının yorgunluğunu İnanç Müzik Festivali’nde dans edip eğlenerek attılar! 7 Haziran Çarşamba günü, öğrenciler tarafından düzenlenen Bilim Sanat Haftası kapsamında gerçekleşen festivalde Flört, Birileri, Kirli ve Kaos grupları sahne aldı. Bütün yıl hem derslerine sıkı şekilde çalışan hem de çeşitli ders dışı aktivitelerle kendilerini farklı alanlarda da geliştiren TEVİTÖL öğrencileri, gün boyu devam eden konserlerde hak ettikleri eğlencenin tadını çıkardılar.

 Türkiye’nin dört bir yanından akademik potansiyeli yüksek olan çok yönlü öğrencilere, odaklı bir eğitim müfredatı geliştiren Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL), uluslararası kabul görmüş bir özel yetenek testiyle seçilen öğrencilerine kazandırdığı çağdaş akademik ve kültürel birikimle onları sosyal etki yaratan öncüler olarak yetiştirmeyi ve bunu gerçekleştirirken maddi imkanı olmayan öğrenciler için fırsat eşitliği yaratmayı amaçlıyor.

40’tan fazla kulüp ve etkinlikle öğrencilere, kendi ilgi alanlarına göre ders dışı aktivitelerde yer alma imkânı da sunan TEVİTÖL, aynı zamanda öğrencilerin bilimsel anlayışı tanımalarına, kültürel ve sanatsal faaliyetler konusunda bilinçli birer katılımcı olmalarına olanak sağlayan etkinlikler gerçekleştiriyor.

TEVİTÖL öğrencilerinin oluşturduğu bir komite tarafından 7-9 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Bilim Sanat Haftası, birçok farklı etkinliğin yanı sıra 7 Haziran Çarşamba günü, okulun geleneksel etkinliklerinden biri olan İnanç Müzik Festivali’ne de ev sahipliği yaptı. Kaos, Kirli ve Birileri adlı grupların sahne aldığı İnanç Müzik Festivali, rock müziğin özgün ve renkli ekiplerinden Flört’ün konseriyle sona erdi. Şarkılarıyla olduğu kadar canlı performanslarıyla da çok beğenilen Flört grubunun konserinde TEVİTÖL öğrencileri, başarılı bir okul yılını geride bırakmanın mutluluğuyla bol bol dans edip eğlendiler.

 Bilgi için:             tevitol.k12.tr

instagram.com/tevitol

facebook.com/TEVITOL

twitter.com/tevitol

youtube.com/@tevinanclisesi

 TEVİTÖL HAKKINDA

Türkiye’nin ilk özel yetenekli lisesi TEVİTÖL, öğrencilerinin kendisini keşfetmesine, gerçekleştirmesine ve potansiyelini ortaya koymasına zaman ve imkan yaratır. 1993 yılında merhume İnanç Türkeş’in anısını yaşatmak amacıyla STFA’nın kurucusu ve İnanç Türkeş’in eşi merhum Sezai Türkeş tarafından kurulan TEVİTÖL, ilk mezunlarını 2000 yılında vermiştir. Mali sıkıntılar nedeniyle 2001 yılında Türk Eğitim Vakfı (TEV) tarafından devralınan okul, o günden bugüne Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) adıyla eğitim ve öğretim

hayatına devam etmektedir. TEVİTÖL, Türkiye’nin dört bir yanından gelen akademik potansiyeli yüksek olan çok yönlü öğrencilere, odaklı bir eğitim programıyla, 21. yüzyıl becerileri ile çağdaş akademik ve kültürel birikim kazandırarak onları hedefledikleri en iyi üniversitelere hazırlamayı, sosyal etki yaratan öncüler olarak yetiştirmeyi ve bunu gerçekleştirirken maddi imkanı olmayan öğrenciler için fırsat eşitliği yaratmayı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Copyright © 2021 | Bu Site ALİ RIZA EROĞLU Tarafından Hazırlanmıştır.

googleplay
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial