61 Yurt Haber

GENÇ MODA TASARIMCISI SEVGİ TAŞDAN’DAN BÜYÜLEYİCİ DEFİLE

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
GENÇ MODA TASARIMCISI SEVGİ TAŞDAN’DAN BÜYÜLEYİCİ DEFİLE
19 Mayıs 2023 - 17:45
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde  genç ve başarılı moda tasarımcısı Sevgi Taşdan ,Cahide Palazzo’da yaptığı muhteşem defile show ile ayakta alkışlandı. Bahar Candan’ın açılışını Gizem Özdilli’nin final kıyafetini giydiği defilede taçlı güzeller podyumda yürüdü.

30 özel parçalık birbirinden güzel ve farklı gelinliğin sergilendiği ve koreografisini ünlü koreograf Asil Çağıl’ın üstlendiği  defilede Sevgi TAŞDAN, kalıpların dışında hisseden ve bunu tarzına yansıtmayı tercih eden güçlü kadınlardan esinlenerek oluşturduğu koleksiyonda  kıymetli mücevherle işlenmiş gelinlikler ve ince işçilikler göze çarptı. Sanat ve tarihin etkilerini de gördüğümüz sıra dışı koleksiyonda deneysel bir dil kullanmış olan genç tasarımcı Sevgi Taşdan  modaya başlama serüvenini şöyle özetledi: Mesleğime, kişiye özel tasarımlar yaparak başladım. Büyük ustalarım Yıldırım Mayruk, Barbaros Şansal ve manevi babam Cemil İpekçi’den eğitim aldım. Cemil hocam ile 2 yıl dolu dolu aynı evde yaşadım. Aldığım tecrübe bilgiyi tahmin edersiniz. Türkiye’de bu duayenlerin hepsinden eğitim almış başka kimse yok. Ben bu anlamda  çok şanslıyım. Hala kişiye özel yapıyorum ve bundan büyük bir haz duyuyorum. Bir kadının fiziksel özelliklerini, hayat tarzını, cemiyet hayatındaki konumunu, kıyafetin giyileceği yeri ve zamanı analiz etmek, sonra da bunları bir üst boyuta taşıyıp eşsiz bir kıyafet tasarlamak bende bir tutku. Bunu yaparken bire bir temasta olmaktan, kişinin saçından makyajına, takılarından ayakkabılarına tüm imajı ile ilgilenmekten büyük keyif alıyorum. Hayatın her an her nefeste tekrar tekrar yaratılma halinde olduğuna inananlardanım. Klasikleşebilirsiniz ama klasik kalma şansınız yok. Sürekli yenilenen bir döngüde nefes alıyorsanız sürekli yenisinizdir aslında. Kırılma noktalarım oldu hayatta. Gelecekte büyük farklılıklar ile karşınıza çıkabilirim. Buna şaşırmayın çünkü bende şaşırmamaya programladım kendimi. Müşteri kitlem her zaman yelpaze gibi genişledi, daralmadı. Tek tip bir insana hitap etmiyorum. Koleksiyon yaparken hassasiyet gösteririm. Her insanın ruhuna hitap etmelisiniz. ‘dedi.

Genç ve başarılı moda tasarımcısı Sevgi Taşdan bu defileyi Yeryüzü Serebralp Palsililer yararında düzenledi, günümüzde sosyal sorumluluğun önemine dikkat çeken başarılı tasarımcı Taşdan finalde podyumda uzun süre alkışlandı.

Defilede 2023 Top Model Of Turkey 1.si Beste Viran, Best Model Of  Turkey 2019 Melike Yalnız,Best Model Of Turkey 4.sü Yasemin Turhan,Elif Tokgöz ,Ellena Plamenac,Başak Derya, Afrika Best Modeli Leena Shindondola gibi 20 başarılı model podyuma çıktı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Copyright © 2021 | Bu Site ALİ RIZA EROĞLU Tarafından Hazırlanmıştır.

googleplay
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial