61 Yurt Haber

Başkan Genç’ten AK Parti kurucularına vefa

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Başkan Genç’ten AK Parti kurucularına vefa
10 Nisan 2023 - 10:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, AK Parti Kurucu il ve ilçe başkanlarıyla ‘Vefa Buluşması İftar Yemeği’nde bir araya geldi.

AK Parti kurucuları birlik ve beraberlik mesajı verdi. AK Parti’nin duayenlerinden gövde gösterisi

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, AK Parti Kurucu il ve ilçe başkanlarıyla ‘Vefa Buluşması İftar Yemeği’nde bir araya geldi.

İftar buluşmasına; AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, AK Parti Trabzon Kurucu İl Başkanı İbrahim Keskin, AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, Eski İl Başkanı Haydar Revi, Kurucu Merkez İlçe Başkanı Mustafa Yanmış, Eski Milletvekili Aydın Dumanoğlu, kurucu il ve merkez ilçe yönetimleri ile çok sayıda partili katıldı.

AK Parti kurucularına hitap eden Başkan Genç, “Biz vefaya inanan bir davanın mensuplarıyız. Siyasette vefa yoktur anlayışı bizim davamızda geçerli değildir. Siyasette vefa vardır, siyasete haksızlık etmememiz lazım.” dedi.

“BÜTÜN BUNLARIN MİMARI SİZLERSİNİZ”

AK Partililere hitap eden Başkan Genç, Trabzon teşkilatları olarak AK Parti’nin davasını çok büyük oranda yerine getirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarına vurgu yaptı. Türkiye’nin yeni yüzyılda AK Parti’yle birlikte yeni bir yolculuğa çıktığını kaydeden Genç, “Biz hep birlikte 21. yüzyılın lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın peşinden yoğun bir gayreti ortaya koymaya çalıştık. Ve üzerimizde siyasi parti etiketi olmaktan ziyade o an vazife alan herkeste bu ülkenin geleceğine dair bir iddia ve hem inancımızın hem medeniyetimizin bize yüklediği sorumluluğun şuuru vardı. Partimizin kapatılacağının konuşulduğu o zor dönemde taşın altına elini sokan sizlerdiniz. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın iddiasına, bu ülke hak ettiği yerde değil, bu ülkenin hak ettiği yerde olması gerektiği iddiasına ve inananların mağduriyetini giderme noktasındaki iddiasına katkı verdiniz. Çok şükür ki, bu kadro bu davaya hizmet etti. Biz şu anda bunun haklı gururunu yaşıyoruz. Trabzon olarak bu iddiamızı çok büyük oranlarda yerine getirmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Ülkemiz Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde hem yurt içinde, hem uluslar arası arenada istikrar, itibar kazandı ve yeni yüzyılda yeni bir yolculuğa çıktı. Bütün bunların mimarı sizlersiniz.” dedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZI SEÇTİRMEK SORUMLULUĞUNDAYIZ”

Türkiye’nin uluslararası alanda elde ettiği kazanımların, istikrarın ve itibarın devam etmesi için 14 Mayıs seçimlerinin çok önemli bir eşik olduğuna vurgu yapan Genç, “Bu yolculuğumuz sırasında ahirete irtihal eden başta Mustafa Cumur olmak üzere il ve ilçe yöneticilerimize Allah gani gani rahmet eylesin. Onlar bu vazifeyi bihakkın ifa ettiler. İnşallah, biz de bu şekilde onlar gibi anılanlardan oluruz. Önemli olan hoş seda bırakabilmektir. O nedenle onları her fırsatta rahmetle anıyoruz. Çünkü biz vefaya inanan bir davanın mensuplarıyız. Siyasette vefa yoktur anlayışı bizim davamızda geçerli değildir. Siyasette vefa vardır, siyasete haksızlık etmememiz lazım. Bu birlikteliğimiz hakikaten mutluluk ve gurur verici. 22 yıl geçtikten sonra ülkemizin kazandığı itibar, istikrar ve kimliğimizin uluslararası arenada değerinin artması bizim vazifemizin bittiği anlamına gelmiyor. Çok önemli bir seçimin arifesindeyiz. Şu anda ülkemizin bu geçirdiği mesafe ve kazanımların devam etmesi için çok kritik bir seçimin arifesindeyiz. 20 yıldır gece gündüz demeden davasına inanmış, milletine hizmetten başka derdi olmayan liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ı 14 Mayıs’ta yeniden başkan olarak seçmek ve seçtirmek gibi bir sorumluluğumuz var. Bunu da sizlerin de tecrübesiyle bütün teşkilatlar olarak yerine getireceğiz inşallah. Allah bu kutlu yolculukta başta liderimiz Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hepimizin yâr ve yardımcısı olsun.” diye konuştu.

“CUMHURBAŞKANIMIZI İNDİRMEK İSTİYORLAR”

Konuşmasında Türkiye’nin AK Parti’ye ihtiyacı olduğuna değinen kurucu Merkez İlçe Başkanı Mustafa Yanmış, “Gelecek nesillere tavsiyemiz bu çalışmaları devam ettirmeleri ve genel başkanımıza destek olmalarıdır. Bugüne kadar bu milletin AK Partiye ihtiyacı vardı, AK Parti görevini yaptı ama dış ve iç güçler Cumhurbaşkanımızı makamından indirmeye çalışıyor. AK Parti’nin bugün bize ihtiyacı vardır. Ülkemizin ve dünyanın bize ihtiyacı vardır. AK Parti’ye ne kadar zaman verirsek, hiç boşa gitmez.” ifadelerine yer verdi.

“BAŞARACAĞIMIZDAN EN UFAK ŞÜPHEM YOK”

AK Parti Trabzon Eski İl Başkanı 28. Dönem Milletvekili Aday Adayı Haydar Revi ise konuşmasında AK Parti kurucularının partinin temellerini çok sağlam attığını ifade ederek, “ AK Parti kurulduğundan beri bir insan ömrünün üçte biri kadar zaman geçmiş. Tabi kurucularımız temelleri sağlam attılar biz de o temeller üzerinde inşaatı kolay yaptık. Çok önemli seçimler geçirdik, önemli çalışmalar yaptık. Her seçim için önemli dedik, ama bu seçim hakikaten başka. Karşımızdaki ittifakın nasıl davrandığını görüyoruz. Dolayısıyla zor bir seçim. Ama diğer taraftan en avantajlı bizim ittifakımız. Bizim başımızda Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider var. Onu takip etmemiz, onun söylediklerini yapmamız lazım. Bu şekilde başaracağımızdan en ufak bir şüphem dahi yok.” diye konuştu.

“TÜRKİYE KÜRESEL GÜÇ OLMA YOLUNDA”

AK Parti Trabzon Kurucu İl Başkanı ve 28. Dönem Milletvekili Aday Adayı Av. İbrahim Keskin de konuşmasında 14 Mayıs seçimlerinde milletin yanılmaz iradesiyle AK Parti’yi yine iktidara taşıyacağını kaydederek, “AK Parti’nin kurulduğu günlerde Türkiye’de insanlar siyasetten umudunu kesmişti, siyasi partiler bütün kredilerini bitirmiş, insanlar bir kurtarıcı arar hale gelmişti. İşte o günlerde Recep Tayyip Erdoğan ortaya çıktı. Kurduğu parti 22 yılda inanılmaz mesafeler kat etti. Parti kurulduğunda bizim sloganımız ‘Bu partiyi millet kurdu biz tabelasını astık’ şeklindeydi. Hakikaten öyleydi. Genel Başkanımız o zaman bir cümle sarf etmişti ‘Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.’ Hakikaten de öyle oldu. Ama yeni bir seçimin arifesinde olduğumuz bugünlerde bazı kesimler bazı şeyleri yine eskisi gibi yapmak istiyorlar. Bugün bölgesel ve küresel güç olduğu tartışılmaz bir ülke haline geldik. Türkiye’nin, Doğu Akdeniz’de, Libya’da, Azerbaycan-Ermenistan savaşında ve Suriye’de bölgesel güç olduğunu bütün dünya kabul ediyor. Türkiye artık dünya siyasetinde küresel güç olma denemesini yapmaktadır. Bu güzel sonuçlarda her birinizin payı vardır. Biz amaçlarını, hedeflerini gerçekleştirmiş mutlu bir toplumuz. Bu bakımdan bize bu güzellikleri yaşatan sevgili Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum.” cümlelerine yer verdi.

“ESKİ TÜRKİYE’Yİ GERİ GETİRMEK İSTİYORLAR”               

14 Mayıs Seçimleri’nin Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle birlikte Türkiye’nin bağımsız bir ülke olarak yoluna devam etmesi için önemli bir eşik olduğunu ifade eden Keskin, şöyle konuştu: “Türkiye, eski Türkiye’ye mi dönsün yoksa ileriye doğru mu devam etsin. Birileri Türkiye’yi eski Türkiye’ye döndürmenin çabası içindedir. Adam yatıp kalkıp parlamenter sistem diyor. Bu eski Türkiye’nin formülüdür. İkincisi Türkiye bağımsız bir ülke mi olmalıdır, yoksa uydu bir ülke mi olmalıdır. Bunun tercihini yapacağız. Ve inşallah milletimiz yanılmayan iradesiyle AK Parti’yi iktidar yapacaktır. Ve biz özgürlük ve bağımsızlığı gerçek manada yaşamaya devam edeceğiz. Bu uğurdaki çabalarınız için hepinize çok teşekkür ediyorum.”

“TOPUNUZU SANDIĞA GÖMECEĞİZ”

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, ise konuşmasında içte ve dışta Türkiye düşmanı çevrelerin 14 Mayıs’ta AK Parti’nin kaybetmesi üzerinden hesap yaptığına dikkati çekerek, “Biz Ramazan başlayalı yoğun bir program çerçevesinde hem Ramazan’ın manevi ikliminden faydalanmak, hem de seçim arifesini iyi değerlendirmek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Baktığımız zaman ABD uyanık, İsrail uyanık, Ermenistan, Yunanistan, FETÖ, PKK terör örgütü ve bütün şeytani gruplar uyanıkken bizlere uyumak maskaralıktır. Ve bu şuurla, bu anlayışla tüm teşkilat mensuplarımızla sahadayız. Bu Türkiye’nin seçimidir, sadece Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimi değildir. ABD Başkanı Biden, Suriye’deki politikalarımızı engelleyen Recep Tayyip Erdoğan’dan hesap soracağız diyor. Sözde Karabağ Cumhurbaşkanı 14 Mayıs’tan sonra Karabağ’ı geri alacağız diyor. Teröristbaşının ifadesiyle özerklik gelecek, Kürkçe resmi dil olacak. Bütün operasyonlar duracak, bütün teröristler serbest kalacak. İşte burası Trabzon, buradan sesleniyoruz. Bütün terör örgütlerine söyleyeceğimiz çok net bir cevap vardır. Sandıkta hepinizi, topunuzu sandığa gömeceğiz, yok edeceğiz. Son kullanma tarihiniz olarak 14 Mayıs’ı tarihe destan olarak yazacağız. 14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanımız sadece CHP’ye değil; ABD’ye, FETÖ’ye, Yunanistan’a, Ermenistan’a ve bütün terör gruplarına karşı zaferini ilan edecek. Ama bu zafer sadece Türkiye’nin ve devlet başkanının zaferi olarak tarihe yazılmayacaktır, bu zafer dünya lideri olarak tarihe yazılacaktır. 14 Mayıs’tan sonra Recep Tayyip Erdoğan artık dünya lideri olarak tescil edilecektir. Bizim verdiğimiz oylarla beraber dünya Recep Tayyip Erdoğan’a selâm duracaktır.” sözlerine yer verdi.

“22 YIL KESİNTİSİZ İKTİDARDA KALAN TEK PARTİYİZ”

AK Parti’yle birlikte Türkiye’nin 20 öncesiyle kıyaslanamayacak bir şekilde başarıyı yakaladığını belirten AK Parti 22. Dönem Trabzon Milletvekili Aydın Dumanoğlu şunları aktardı: “Biz 14 Ağustos’ta kurulduk, 3 Kasım’da iktidara geldik. Dünyada böyle kurulduktan kısa bir süre sonra iktidara gelen bir parti yok. Ve dünyada hiçbir siyasi parti üç dönemden fazla iktidarda kalamıyor. AK Parti ise tam 22 yıldır iktidarda olan bir partidir. Biz 16. seçime gideceğiz. Bu Allah’ın bu millete verdiği en büyük nimetlerden bir tanesidir. Hiçbir siyasi otorite bu kadar uzun süre iktidarda kalamamıştır. Türkiye’de 20 yıl öncesiyle kıyaslanamayacak şekilde başarı var. Eski Türkiye’yi genç nesillerin bilmeme ihtimalleri kuvvetli, bu seçimde de 6 milyon genç kardeşimiz oy verecek. Bu gençlere eski Türkiye’yi anlatmak lazım. Bu güzellikler içinde bizi yaşatan ve partimizin kurulmasına vesile olan sizlere gönülden teşekkür ediyorum.”

“KARŞIMIZDA ÇOK BÜYÜK ŞER CEPHESİ VAR”

14 Mayıs’ta Türkiye’nin tarihin en önemli seçimine gideceğinin altını çizen AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu ise şöyle konuştu: “ AK Parti teşkilatları olarak aldığımız emaneti taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz. Şu anda 18 ilçemizde Ramazan’da başlayan faaliyetlerimiz son sürat devam ediyor. İftardan sahura kadar faaliyetlerimiz var. Gençlik kollarımız, kadın kollarımız hep birlikte sahadayız. Sizlerden bulunduğunuz bölgelerde partimize en yoğun desteği vermenizi istiyoruz. 20 yıllık bir kardeşliğimiz ve dayanışmamız var. Bunun örneğini sergiliyoruz. Recep Tayyip Erdoğan sayesinde ülkemiz çok önemli noktalara geldi. Recep Tayyip Erdoğan; bize, bu ülkeye birçok şeyi verdi. Ne mutlu bize ki, onun arkasından siyaset yapıyoruz. Çocuklarımıza güzel bir ülke bırakmak için tarihin en önemli seçimine gidiyoruz. Çünkü bu seçimde ilçe başkanımızın ifade ettiği gibi FETÖ, ABD ve tüm şer güçler bir olmuştur. Karşımızda çok büyük şer cephesi var. Ve amaçları çağ atlayan Türkiye’yi, çok büyük hedefler çizen Türkiye’yi ve dünya haritasında lider konuma gelmek isteyen Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmek. Bizler bunlara fırsat vermeyeceğiz. Bunun için var gücümüzle çalışıyoruz. Şu ana kadar elde ettiğimiz kazanımları elimizde tutamayacaksak neden bu kadar gayret ettik. Kazanımlarımızı korumak adına sizlerden beklediğimiz var gücünüzle gayret etmektir. Ve davamızın sonuna kadar destek olmaktır.”

Programa katılan kurucu il, ilçe başkanları ve yöneticileri Başkan Genç’e her Ramazan ayında geleneksel olarak düzenlediği iftar buluşmaları için teşekkür etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Copyright © 2021 | Bu Site ALİ RIZA EROĞLU Tarafından Hazırlanmıştır.

googleplay
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial