61 Yurt Haber

Genc “YENİ İSTİHDAM ALANLARI OLUŞTURMALIYIZ”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Genc “YENİ İSTİHDAM ALANLARI OLUŞTURMALIYIZ”
27 Şubat 2024 - 10:44
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

“YENİ İSTİHDAM ALANLARI OLUŞTURMALIYIZ”Genç: “Organize Sanayi Bölgeleri Trabzon’un gücüdür”
Büyükşehir Başkan Adayı Genç, “Şehrimizde istihdamın her türlüsünü önemsiyoruz. Yeter ki, bir üretim olsun ya da bir katma değer üretilsin. İster 5 kişiye ekmek kazandırsın, ister 100 kişiye, isterse 1000 kişiye ekmek kazandırsın. Her bir işletmemiz bizim için değerlidir. Her bir işletmemize katkı sağlamak, işlerini kolaylaştırmak bizim için görevdir.” dedi.
AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı ve Ortahisar Belediyesi Başkanı Ahmet Metin Genç, Akçaabat Şinik Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret etti. Başkan Genç’e Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim ile AK Parti İlçe Başkanı Muhammet Ali Yılmaz da eşlik etti.
Şinik Organize Sanayi Bölgesi Müdürü İsmail Tatlıcı ve işadamları tarafından karşılanan Başkan Genç, bölgede yer alan fabrikaları gezerek imalat süreçleriyle ilgili bilgi aldı.
“YURT İÇİ VE YURT DIŞINDAN YATIRIMCILARLA GÖRÜŞTÜM”
Plastik, metal, gıda ve mobilya sektöründe faaliyet gösteren fabrikaları ziyaret eden Başkan Genç, “Şehrimizde istihdama çok önem veriyoruz. Yerel yönetimleri en çok zorlayan konuların başlarında istihdam talepleri geliyor. Belediyelerin istihdam konusunda imkânları sınırlı. O nedenle şehrimizde istihdam artırıcı planlamalar yapmalıyız. Yerel yöneticiler olarak evvela rutin belediyecilik hizmetlerinden sorumluyuz ama şehrimizin de istihdamını düşünmek zorundayız. Bu minvalde yatırımcıları bölgemize çekmek için geçen dönemde hem yurt içinden hem de yurtdışından işadamlarıyla görüşmelerimiz oldu. Diğer yandan istihdam artırıcı her türlü projeye de destek oluyoruz.” diye konuştu.
“İSTİHDAMIN HER TÜRLÜSÜNÜ ÖNEMSİYORUZ”
Şinik Organize Sanayi Bölgesi’nin Trabzon’un kalkınmasında çok büyük öneminin olduğunu ifade eden Başkan Adayı Genç, “Yeni kurulan bir sanayi bölgesi olmasına rağmen kısa zamanda burada 33 fabrikanın üretime geçmiş olması şehrimiz için oldukça sevindirici bir durum. Şehrimizde istihdamın her türlüsünü önemsiyoruz. Yatırımcı beğenmemek ya da seçmek gibi bir lüksümüz yok… Böyle bir şey de akla ziyandır. Yeter ki, bir üretim olsun ya da katma değer üretilsin. İster 5 kişiye ekmek kazandırsın, ister 100 kişiye, isterse 1000 kişiye ekmek kazandırsın. Her bir işletmemiz bizim için değerlidir. Her bir işletmemize katkı sağlamak, işlerini kolaylaştırmak bizim için görevdir.” şeklinde konuştu.
“YENİ İSTİHDAM ALANLARI OLUŞTURMALIYIZ”
Trabzon’un artan nüfusuna yeni istihdam alanlarının oluşturulması gerektiğine vurgu yapan Başkan Genç, “Şehrimiz için sanayinin önemini biliyoruz. Maalesef şehrimizde geçim kaynakları son derece sınırlı. Coğrafi şartlar nedeniyle tarım ve hayvancılık faaliyetleri de istenilen ölçüde değil. Trabzon sanayi şehri değil. Şehrimizde ağır sanayi tesisleri yok. Tarım, silah, mobilya, tekstil ve gıdaya dayalı orta ölçekli fabrikalarımız var. Ama nüfusumuz her geçen yıl artıyor. Bu nüfusa iş bulmak zorundayız. Bize en çok talep edilen konuların başında istihdam geliyor. En çok zorlandığımız konu da bu… Bunun da çözümü şehrimizde fabrikalarımızın ve imalathanelerin sayısının artmasından geçiyor. Yerel yönetici olarak işadamlarımızın, işverenlerimizin önünü açmanın, bürokratik kolaylık sağlamanın şehrimiz için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu anlamda da gerek bakanlarımız, gerekse milletvekillerimizle ve bürokratlarımızla birlikte koordinasyon içinde hareket ederek işadamlarının sorunlarının çözülmesi, karşılaştıkları engellerin aşılması için elimizden gelen bütün gayreti ortaya koyuyoruz.” diye konuştu.
“İŞADAMLARIMIZIN DEĞERİNİ BİLMELİYİZ”
Trabzon’da yatırım yapan işadamlarının ve işverenlerin değerinin çok iyi bilinmesi gerektiğini ifade eden Başkan Genç, “Bu şehir hepimizin şehri. Bu şehir için katma değer üreten herkes başımızın tacıdır. Ne mutlu bize ki, bütün olumsuz koşullara rağmen işadamlarımızın her türlü riski alarak şehrimi…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Copyright © 2021 | Bu Site ALİ RIZA EROĞLU Tarafından Hazırlanmıştır.

googleplay
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial