61 Yurt Haber

Paria Masumi Cumhuriyet’in 100.yılını Özel Bir Defile ile Kutladı Paria Masumi’den Cumhuriyet Defilesi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Paria Masumi Cumhuriyet’in 100.yılını Özel Bir Defile ile Kutladı Paria Masumi’den Cumhuriyet Defilesi
04 Kasım 2023 - 13:37
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Moda dünyasının özgün ve yaratıcı tasarımcısı Paria Masumi, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100.yılını özel bir defile ile kutladı. Masumi, Cumhuriyet temalı defilede Türkiye’nin modernleşme yolculuğunu yansıtan benzersiz bir koleksiyon sundu.

Ebru Yaşar, Melek Mosso, Göksel, İrem Derici, Tuğba Yurt gibi ünlü sanatçıların moda tasarımcısı Paria Masumi’nin Cumhuriyet temalı defilesi özgürlüğün, bağımsızlığın ve eşitliğin temsili olan Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına bir saygı göstergesi olarak ön plana çıktı. Masumi’nin özel koleksiyonu, geleneksel ve modern tasarım öğelerini ustalıkla birleştirerek Cumhuriyet’in büyük mirasını yansıttı.

Paria Masumi’nin 12 parçalık koleksiyonunda Türk Bayrağı’nın renkleri ön plana çıktı. Cumhuriyet defilesi sadece görsel bir şölen sunmakla kalmadı, aynı zamanda Masumi’nin moda dünyasındaki yerine dair önemli bir kilometre taşıydı.

Defilede en dikkat çeken parça, Atatürk’ün kendi giyim tarzından ilham alınarak tasarlanmış olan pelerindi. Mustafa Kemal Atatürk’ün siyah beyaz portesini  taşıyan bu özel tasarım defilenin hem görsel estetiğine katkı sağladı hem de izleyeciler tarafından büyük ilgi gördü ve alkış aldı.

Masumi ‘Cumhuriyet kadınının gücünü vurgulamak istedim’

Bu defilede kadının gücünü ortaya koymak için güçlü tasarımlar yaptığını söyleyen Masumi, ‘Defilede çoğunlukla siyah ve beyaza yöneldim. Ejderha figürünü kullandığım tasarım ise kırmızıydı. Güç ve kuvvetin simgesi olduğu için bu figürü tasarımıma yansıttım. Cumhuriyet kadınının gücünü vurgulamak istedim. 12 parçalık bu koleksiyonu hazırlarken Mustafa Kemal Atatürk’ün kendi kıyafetlerinden ve zevkinden ilham aldık. Bu koleksiyon ile kadının zerafetini ve gerektiğinde bir savaşçı gibi cesur olabileceğini vurguladık’ dedi.

Defile sonrasında moda ve dünyası ve gerçekler hakkında derinlemesine bir sohbet gerçekleştirildi. Söyleşi, Masumi’nin modanın ötesinde bir misyon taşıdığını gösterdi.

Masumi’nin tasarımları ve düşünceleri, Cumhuriyet’in değerlerini kutlayan ve geleceğe ilham veren bir vizyon sunuyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Copyright © 2021 | Bu Site ALİ RIZA EROĞLU Tarafından Hazırlanmıştır.

googleplay
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial