61 Yurt Haber

Fulya Ergüneş Arzu Tekin`in sorularını yanıtladı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Fulya Ergüneş Arzu Tekin`in sorularını yanıtladı.
31 Ekim 2023 - 2:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sabah Şekerleri programıyla tanınan, Hayat Ağacı, Dallas, Komiser Kolombo, Titanic gibi yerli-yabancı birçok dizi ve filmi seslendiren eski TRT spikeri, Türkiye’nin genç dublaj sanatçılarını yetiştiren Fulya Ergüneş, Ereğli FM Yayın Müdürü Arzu Tekin’in hazırlayıp sunduğu  Arzu ile Devri Alem programına konuk oldu

Söyleşiye Cumhuriyetin 100 yılını kutlayarak “ Huzur ve barış içinde nice yüzyıllara.” ifadesini kullanarak başlayan Ergüneş,” Bugün bende farklı bir heyecan yaşıyorum. Radyonun  mesleğimdeki yeri başka. Mesleğe başlangıcım radyo ile oldu. Bana aşkla ve şevkle yaptığım yayınlarımı hatırlattınız, çok teşekkür ediyorum.”dedi.

Diksiyon ve dublaj seslendirme eğitmenliğini de aşk ve şevkle yaptığını  dile getiren Ergüneş, Arzu Tekin’in sorusu üzerine  “Gençlerin kendisini yetiştirmesi gerekiyor. Güzel konuşmak kişiyi her zaman bir adım öne çıkarır. “dedi. Kendinizi doğru ifade edebilmek ve Türkçeyi doğru kullanmak, okumak  ve  araştırmak önemli. Sadece konuşmak değil,  dinlemeyi de bilmek gerekiyor.” diyen Ergüneş, “Bununda kuralları var. Teknolojiyi de doğru kullanmamız gerekiyor.Keşke okullarda da diksiyon eğitimi verilse bunu en çok arzu edenlerdenim.”ifadelerine yer verdi.

Arzu Tekin’in Hayat ağacı dizisindeki sem karakterini seslendirmesini hatırlattığı Ergüneş, “Çok şanslıymışım ki TRT gibi bir kurumda yetişmişim. Dublaj çok sihirli bir dünya. Hala aşk ve sevgi ile yapıyorum.”dedi.

Ergüneş, “Bu meslekte umut var mı” ? sorusunu ise , “Öğrenmenin yaşı da, sonu da yok. Çok başarılı genç arkadaşlar var. “şeklinde yanıtlarken, TRT konserleri için daha önce Kdz. Ereğli’ye geldiğini, önümüzdeki bahar da inşallah Ereğli’de olmak istediğini ifade etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Copyright © 2021 | Bu Site ALİ RIZA EROĞLU Tarafından Hazırlanmıştır.

googleplay
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial