61 Yurt Haber

ULUSLARARASİ PARA POLİTİKALARINDA YENİ DÖNEM

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ULUSLARARASİ PARA POLİTİKALARINDA YENİ DÖNEM
mustafa şenturk( mustafasenturk84@gmail.com )
ıstanbul cevresı haberlerı
08 Ağustos 2023 - 12:05
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ULUSLARARASİ PARA POLİTİKALARINDA YENİ DÖNEM

Herkes cebine çok para girsin diye beklentidedir. Ekonomik bağımsızlık olmalıdır.
Ekonomi bağımsızlığı sanayi, teknoloji, madencilik, tarım ve hayvancılık, tekstil ülkesi Türkiye’de çalışmadan, üretmeden herkes kalkınmanın ve büyümenin peşinde koşuyor.
Tembellikten veya iş beğenmezlikten elimizdeki sektörler elimizden gitti

1942-1945 uluslararası anlaşmalarda dünyada tüm ülkelerin ortak mutabakatta imzaladıkları sözleşmede, ticari ilişkiler, ürün satışları dolar kuru ile yapılacağı imzalandı.
Üç gün sonra İngiltere çekildi. Türkiye de çekilebilirdi, hafife altı veya üzerine çalışmadı. Tazminat ödemesine rağmen olduğu yerde kaldı, faturasını ağır ödedi.
Yeniden masaya oturmak için gün sayıyor.
Tüm ülkeler kur işleminden çekilecek mi merak ediliyor. Eğer tüm ülkeler kur işleminden çekilir ise Amerika’nın doları tuvalet kağıdı olacak.
Doların maddi değeri bugün sadece sıfır nokta sıfır üç tl dir.

Ülkeler kendi aralarında kendi para birimi ile ticari alış veriş yaparsa piyasaları etkilemeyecek bir ortaklık oluşacak, piyasalar etkilenmeyecek, halk etkilenmeyecek, devletin planlama yapacağı zaman aralıkları ile zam dönemleri veya enflasyon sabitlemesi yapılabilecek.

Türkiye yeni parası Osmanlı turasi altın olacaktır. Tüm ülkelerin aynı altın değerinde yeni para çıkaracak.

Bugünkü mesele sadece dolardır.

Petrol döviz kuru üzerinden satışını kabul eden tüm ülkeler zaman ⏱ zaman inişli çıkışlı veya devalüasyonlara, ekonomik krizlere sebep olmuştur.
Petrol dövizden etkilenince tüm piyasaları etkiliyor.
Her ülke kendi para değerine göre alış veriş yaparsa tüm piyasalar rahatlayacak.

Bu vakitler sözleşme süresi doluyor. Ülkeler yeniden masaya oturmayacaklarını söylüyor. Uzun zamandır bazı ülkeler kendi aralarında ticari iş birliklerini kendi para değeri ile yapıyorlar. Bu ülkelerin başında gelen ülkeler Japonya, Çin, Kazakistan, Rusya, Pakistan gibi ülkeler ilk başta geliyor.

Herkes kabul etti, iki gün sonra İngiltere çekildi. Anlaşmalı mi çekildi, veto mu etti? Elbette her zaman İngiltere yaptığı hilebazlığıher yerde yapmakta bir numara. Herkese göz dağı mı verdi?

Mehmet Şimşek neden getirildi? Anlaşmadan çekilecek Türkiye,
farklı ülkeler ile Japonya modeli iş birliği yapacak. Anlaşmadan çekilecek baş aktör olacak.
Uluslararası para politikaları yeniden değişime gidecek.

Ömer Polat neden getirildi? İhracatçılar ile mücadele edecek, doları aşağıya çekmek için çalışacak. Ticari başarı girişimleri dövizsiz ticaret ile gerçekleştirmektir.
Tüm ihracat meclisi ve odaları, iş adamları, dernekleri, ihracat firmaları anlaşma yaparak ellerini dolardan çektirecek.
Helal kazanç politikaları faizsiz sistem beraberinde gelecek.

Dolar ile mücadele

İşletmeler veya halk para kazanacağım diye yaptıkları dövizde Türk ekonomisine zarar veriyorlar. Piyasalar kapanıyor, dolar zirve yapıyor. Sen niye yapamıyorsun? Sabah bakıyorsun, doları eridi. Sömürü düzende doların hiç bir değeri olmadığı gibi halkı aldatıyorlar ve sömürüyorlar

İş verenlerin ve bankaların fedakarlığı ile herkes üzerine düşeni yapması gerekiyor. Millî ve yerli olmak isteyenlerin kendi ülkesinden başka hiç bir şeye değer vermemesi gerekiyor. Oydan daha iyisini yapmak gerekiyor.

Ekonomik kriz yaratmanın sebebi
Amerika Türkiye’ye yaptırım uygulamaya çalışıyor.
Amerika maddi veya manevi ekonomik zarar gördüğü zaman yaptırımcı olma yoluna gidiyor. Ekonomik kriz ortamı yaratmak için her halinde yeşil yakıyor. İstediği kuralların dışına çıkarmamak. Çünkü dünyayı sömürerek kalkınıyor

17-25 Aralık operasyonun arkasındaki plan

Suudi iş adamının Amerika milyon dolarlarını kurtarması ve Türkiye bankasına yatırması

Arap iş adamı milyarderin Amerika’da yatırdığı milyon dolarları yıllardır alamıyordu. Amerika vermeye pek niyeti yoktu.
Türkiye bu paraları Amerika’dan almak için şart koştu. ‘Parayı Türkiye’ye yatıracaksın, orada duracak, Türk ekonomisine katkı sağlayacak.’ anlaşmasını kabul ederek diplomasi çalışmaları yapıldı. Nihai sonuç o para oradan alındı. İşin arkasında bilinmeyen birçok olaydan dolayı anında haksız yere Türk bakanını, alakası yokken koltuğundan etti .
Amaç Türkiye Hükûmeti’ni düşürmekti. Hazırda bekleyen hükumet vardı. Sürekli operasyonların içinde metal yorgunluğu var.
Nasıl altı diplomasi örtüsü toplantıları ile zor bir süreçte alabilmeyi başardılar.

Türkiye ayırım yapmadan herkese eşit yaklaşıyor. Renk ayırımı, ülke ayırımı yapmadan herkese stratejik destek veriyor, yardım ediyor, eğitiyor, barındırıyor, misafirperverlik yapıyor.

Enflasyondan bir sıfır atabilmek, enflasyonu tek haneli rakamlara düşürebilmek için bir sıfır atabiliriz.

Türk ülkeleri ortak döviz para birimi ile Asya ve Avrasya ülkeleri birleşerek, ortak döviz kuru uygulayabilir. Avrupa Birliği ülkelerinde kullanılan ortak para birimi euro gibi.

Avro nereden geldi?
Necmettin Erbakan D-8 ülkeleri ortak para birimi üzerindeki tüm özellikleri alıp kendileri avroya kullandılar.
Avronun üzerindeki tura işaretleri D-8 ülkelerin para birimi özelliklerini aldılar.

Amerika Türkiye’yi ömür boyu sömürmeye çalışarak ayakta kalmaya çalışıyor.
Tüm insanlığı sömürerek imparatorluk sürdüren Amerika, hakkı ile hiç bir güce sahip değil. Dünyanın en büyük para babaları Yahudilerdir.

Dünyayı sömürerek uzay teknolojileri dünya pazarına satıyor. Kendileri yapar gibi hiç birşey den eksik kalmıyorlar, güçlü ekonominin merkezi görünüyorlar.

Küresel güç olacağı görünmekte olan Türkiye almamaya çalıştıkları küresel gücü Çin’e kaydırmak istiyorlar.
Küresel dengeleri ne kadar Çin’e kaydırmak istese de başaramayacaklar.

IMF kimdir? Amerika ekonomi gücü büyük Yahudi aileleri ile görünmeyen, bilinmeyen aileler ile devletin kurumu gibi tüm devletlere zorla kredi veriyor.

Araştırmaci yazar
Mustafa Şentürk

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Copyright © 2021 | Bu Site ALİ RIZA EROĞLU Tarafından Hazırlanmıştır.

googleplay
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial