61 Yurt Haber

SECURITAS ALARM ÖNERİYOR EV GÜVENLİĞİNİ ODA BAZINDA ARTIRAN İPUÇLARI…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SECURITAS ALARM ÖNERİYOR EV GÜVENLİĞİNİ ODA BAZINDA ARTIRAN İPUÇLARI…
11 Ağustos 2023 - 20:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Evlerinizi kendimizi en güvenli ve huzurlu hissetiğimiz yerler. Ancak gerekli önlemleri almaz ve kontrolleri yapmazsak bazı istenmeyen durumlarla da karşılaşmamız olası.

Alarm sistemlerinin öncü şirketi Securitas Alarm , oda bazında evinizi daha güvenli hale getirecek ipuçlarını şöyle sıralıyor:

Değerli eşyalarınız için bir envanter oluşturun

Değerli eşyalarınızı içeren kapsamlı bir envanter oluşturun. Bu, hasar veya hırsızlık nedeniyle bir sigorta talebinde bulunmanız gerektiğinde size hem zaman kazandıracak hem de stresinizi azaltacaktır.

Yangına dayanıklı bir kasa satın alın

Doğum sertifikaları, mali kayıtlar benzeri önemli belgelerinizi, kıymetli koleksiyon parçalarınızı ve mücevherlerinizi kaybolmamaları veya olası bir yangından zarar görmemeleri için yangına dayanıklı bir kasada muhafaza edin.

​Yangın alarmınız ve karbon monoksit dedektörünüz evininizin her noktasında etkili olmalı​

Evinizin her katında yangın alarmı ve karbon monoksit dedektörü bulunmalıdır. Söz konusu dedektörlerin salon ve mutfağa ek olarak, yatak odası, oturma odası gibi evin her alanında etkin olduğundan emin olun.

Pencere ve kapı kilitlerini kontrol edin

Evinizdeki tüm pencerelerin ve dış kapının kolayca açılıp güvenli bir şekilde kilitlendiğinden emin olun.

Musluk ve klozeti gözden geçirin

Banyo musluklarını sızıntı veya damlama açısından kontrol edin. Kirli suyun tamamen boşaldığından ve temiz suyla yeniden doğru şekilde doldurduğundan emin olmak için klozetinizi test edin.

Duş başlıklarını unutmayın

Her banyoda duşu açarak sıcaklık ve su basınç kontrolü yapın. Basınç düşükse, sorunu çözüp çözmediğini görmek için duş başlıklarını çıkarın ve temizleyin.

​​Yatak odası güvenliğini sağlamak için neler yapılmalı?

Yangın durumunda yatak odasından çıkmanızı sağlayacak bir kaçış planı oluşturun ve karşılaşabileceğiniz diğer acil durumları ele alın.

Mum kullanmaktan kaçının

Rahatlatıcı etkisi oldukça cezbedici olsa da her an uykuya dalma riski taşıdığından yatak odanızda mum kullanmamaya özen gösterin.

Mutfak cihazlarının düzgün çalıştığından emin olun

Mutfağınızda bulunan her cihaz hasar, yanlış kurulum veya eskime nedeniyle olası güvenlik tehlikelerine neden olabilir. Güvende kalmak için mutfağınızda kullandığınız her cihazın sağlıklı bir biçimde çalışıp çalışmadığını test edin.

Davlumbazı kontrol edin

Yemek hazırlarken sıkça kullanılan davlumbazın ve fanın mutfağı tamamen havalandırıp havalandırmadığını gözlemleyin. İlgili cihazların üzerlerinde yağ tabakası birikmediğinden emin olun ve havalandırma deliklerini silin.

Su filtrelerini gözden geçirin

Kireç artığı nedeniyle olası tıkanmaları önlemek adına musluğunuzun su filtresini zaman zaman kontrol ederek tıkalı olmadığından emin olun.

Prizlere aşırı yükleme yapmayın

Isınma ve kısa devre nedeniyle elektrik kontağından çıkabilecek olası yangınların önüne geçmek için aynı prize birçok üçlü priz takarak 4 -5 tane elektrikli aleti birden çalıştırmaktan kaçının. Mümkünse topraklı prizler kullanılmayı tercih edin.

Lavabonuzu kontrol edin

Mutfak lavabosundaki giderlerde tıkanma ve birikme olmadığından emin olun. Küf oluşumuna sebebiyet vermemek adına mevcut sızıntılar olup olmadığını belirlemek için lavabonun altını düzenli olarak kontrol edin.

Bir yangın söndürücü satın alın

Pişirme ekipmanları ve elektrik kontağı kaynaklı yangınları önlem için bir yangın söndürücü satın alarak kolay ulaşılabilir bir noktada bulundurun. Evdeki herkese yangın söndürücüyü nasıl kullanması gerektiğini öğretin.

Dolap ve çekmece kapaklarına güvenlik mandalları takın

Küçük çocuklarınızın temizlik maddeleri veya bıçak gibi tehlikeli ev eşyalarına erişemediğinden emin olun. Tehlikeli maddelerin bulunduğu dolap ve çekmece kapaklarında emniyet mandalları veya kilitler kullanın.

Duman ve karbon monoksit dedektörlerini düzenli aralıklarla test edin

Mutfağınızda yangın ve karbon monoksit dedektörü bulunuyorsa her ikisinin de düzgün çalıştığından ve doğru algılamayı engelleyebilecek toz içermediğinden emin olun. Şayet gerekliyse pillerini değiştirin.

Halı ve kilimlerin kaymasını engelleyin

Koridorunuzdaki halı ve kilimleri yerinde tutmak için altlarına kaymaz paspaslar veya yapışkan bant ekleyerek takılma sonucu yaşanabilecek düşmeleri önleyin.

Gece lambaları kullanın

Yeterince aydınlanmayan karanlık koridorlardan tökezlemeden güvenli geçiş yapabilmek için ilgili alana gece lambaları ekleyin.

Alarm sistemleri kullanın

Ev güvenliğini sağlamanın en iyi yolu elbette profesyonel destek almak ve alarm sistemlerinden yararlanmakSecuritas Güvenlik Alarm Sistemi ile evinizde meydana gelebilecek Hırsızlık, Yangın, Gaz Kaçağı, Su Baskını, Acil Sağlık ve Panik durumları dahil tüm iç ve dış güvenlik ihtiyaçlarına karşı, en son teknolojik yenilikleri kullanarak geliştirdiği Alarm Sistemleri ve 7/24 hizmet veren Alarm İzleme Hizmeti sayesinde oluşabilecek alarma karşı 8 saniye müdahale süresi ile sizi ve sevdiklerinizi daima güvende tutar

Securitas Alarm, 81 ilde, 50 binin üzerinde aboneye hizmet sunuyor. Teknolojik güvenlik çözümlerini müşterilerine sunmak için global trendleri takip eden şirket, bu konuda kendini sürekli geliştiriyor. Türkiye’nin farklı lokasyanlarında hizmet veren ilk cografi izleme merkezine sahip olan Securitas Alarm, doğal afet gibi durumlarda bile kesintisiz hizmet sunuyor. Alarm sinyallerine 8 saniye müdahale ile dünya ve Türkiye üzerinde bir ortalamaya sahip.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Copyright © 2021 | Bu Site ALİ RIZA EROĞLU Tarafından Hazırlanmıştır.

googleplay
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial