61 Yurt Haber

TURİZMİN NABZI SEYAHAT AKADEMİSİNDE

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TURİZMİN NABZI SEYAHAT AKADEMİSİNDE
09 Mayıs 2023 - 15:39
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TURİZMİN NABZI SEYAHAT AKADEMİSİNDE

Doğu Karadeniz Bölgesinin genç turizmcisi Eda Kaya ‘Seyahat Akademisi’ Youtube kanalı ile, Bölge turizmin nabzını tutmaya devam ediyor.

Trabzon’da bir turizm seyahat acentasında Müdürlük yapan Eda Kaya’nın Seyahat Akademisi Youtube kanalı, başta Trabzon ve Rize olmak üzere, Doğu Karadeniz Bölgesindeki seyahat acentaları, oteller, bungalovlar, lokantalar, rent a carlar, alışveriş merkezleri, resmi-yerel yetkililer, akademisyenler, sivil toplum kuruluşları gibi tüm turizm paydaşlarının, bölge turizmi hakkındaki düşüncelerini dile getirmelerini sağlıyor.

Seyahat akademisi Youtube Kanalı sahibi Eda Kaya, eşi Trabzon Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Dr. Muhammet Caner Kaya ile birlikte, Trabzon Sürmene Yeniay’da bulunan Ali Rıza Köroğlu ve Ömer Ziya Sarıalioğlu’nun sahip oldukları Haunedy Doğal Yöresel Hediyelik Ürünler Alışveriş Merkezine konuk oldu. Haunedy’de Ali Rıza Köroğlu ile bölge turizmi ve işletmelerinin amaçları hakkında gerçekleştirilen söyleşide, turizmin genel sorunları üzerinde de duruldu. Ali Rıza Köroğlu burada yaptığı açıklamada, ‘Doğu Karadeniz Bölgesi turizm alanında her geçen gün büyümektedir. Turizmin 2-3 aya sıkışması ve kalifiye eleman ihtiyacı benzer işletmelerimizin en önemli sorunlarındandır. Kalifiye eleman ihtiyaçlarının çözümü için bölge Üniversitelerimiz bünyesinde, Arapça ve diğer yabancı dillerde satış yapabilecek eleman yetiştirilmesi için uygun bölümler açılmalı, mevcut bölümlerin müfredatları da buna göre güncellenmelidir. Turizmin 12 aya yayılması konusunda da, resmi-yerel tüm yetkililer turizm paydaşları ile birlikte çalışma yapmaları gerekmektedir. Haunedy Doğal Yöresel Ürünler Alışveriş Merkezi olarak, ülkemizin her tarafından, en doğal, en kaliteli ürünleri misafirlerimize sunmaya çalışıyoruz. Lokumun en doğalını misafirlerimiz ile buluşturuyoruz. Balda Anzer Kooperatifi resmi satış yeriyiz. Mühürlü Anzer Balı, saf kestane, katkısız doğal yayla çiçek balları gibi tüm ballarımız Tarım Bakanlığımızdan onaylı, etiketli, prolin değerleri yüksek en kaliteli ballardır. Kahveleri kendi adımıza en kalitelisinden imal ettiriyoruz. Çayımız ortağımız Ömer Ziya Sarıalioğlu’nun sahip oldukları Of Sefa Çay fabrikasında, kendi adımıza, birinci kırım Mayıs çay filizlerinden üretilen, tozsuz, katkısız tamamen doğal birinci sınıf çaydır. Diğer tüm ürünlerimizi en doğalından, en kalitesinden misafirlerimizle buluşturuyoruz. Bizim tüm bilgilerimiz sosyal medya hesaplarımızda açık şekildedir. Doğal ürünlerimizden alan yerli ve yabancı misafirlerimiz, sonrasında siparişlerini bize bildirmekte, kargo ile yurt içi ve yurt dışına gönderim sağlamaktayız. Bu da misafirlerimizin ürünlerimizden memnun kaldıklarının göstergesidir.’ Dedi. Ali Rıza Köroğlu, ‘Seyahat akademisi Youtube Kanalı bölgede turizmin nabzını tutmakta, önemli konuları gündeme getirmektedir. Bölge için ihtiyaç olan bu proje sahibi turizmci Eda Kaya’yı ve eşi Öğretim Üyesi Dr. Muhammet Caner Kaya’ı misafir etmekten onur duyuyoruz. Bu vesile ile turizm sezonunun bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.’ Dedi. Seyahat akademisi Youtube Kanalı sahibi Eda Kaya, eşi Öğretim Üyesi Dr. Muhammet Caner Kaya ile birlikte Haunedy’de bulunmaktan çok memnun olduğunu, doğal ürünler alanında ihtiyaç olan işletmeyi bölgeye kazandırdıkları için işletme sahiplerine ve misafirperver personeline teşekkür etti.

Ziyaret ve söyleşi hediyeleşme ve hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Copyright © 2021 | Bu Site ALİ RIZA EROĞLU Tarafından Hazırlanmıştır.

googleplay
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial