61 Yurt Haber

Gerçek hayattan ilham alan bir roman: PUSULA ŞAŞARSA

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Gerçek hayattan ilham alan bir roman: PUSULA ŞAŞARSA
18 Mayıs 2023 - 1:42
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İmza Günleri : 20 – 21 Mayıs

Gerçek hayattan ilham alan kitapta, sıradan bir insanın pusulası şaştığında yaşadığı çarpıcı olaylar zinciri, psikolojik roman kurgusu içinde betimleniyor.

Roman, bazen ahlak ve karakter zafiyeti nedeniyle, bilerek yanlışı seçenlerin savruluş hikayesini hem düşündürücü hem de duygusal açıdan gözler önüne seriyor.

Gerçek hayattan esinlenerek hazırladığı dram türündeki yeni romanı PUSULA ŞAŞARSA ile yazar Selim Hacısalihzade, okuyucuları ilk sayfadan son sayfaya kadar sürükleyecek bir yaşamın içinde dolaştırıyor.

Kitap dolu güzel bir haftasonu alternatifi için; Kitabın yazarı ile sohbet ve imza günleri:

20 Mayıs 2023 Cumartesi – 14:00 Books&Coffee – Caddebostan Vezir Sok No:4/A Kadıköy – İstanbul

21 Mayıs 2023 Pazar – 14:00 Books&Coffee – Karaköy Azapkapı, Teğmen Hüseyin Sofu Sok. No:13 Beyoğlu-İstanbul

Ülkemizin, siyasi çalkantılarla dolu bir dönemi olan 1960 ile 2000 yılları arasında İstanbul’da geçen romanda, muhtemelen okurun kendisiyle özdeşleştirmek istemeyeceği türde bir anti-kahramanın, zaman içinde yaptığı yanlışlarla tipik bir düşüş hikayesi anlatılıyor. PUSULA ŞAŞARSA, her insanın hayatındaki yol ayrımlarında doğru kararları vermenin önemini, yaşanmış olaylara dayanarak anlatıyor. Kitap “hayatınıza yön veren pusula bozuksa, yanlış yollara sapmak kaçınılmaz olur. İnsan karar verirken çoğu zaman neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilse bile, bazen ahlak ve karakter zafiyeti nedeniyle, bilerek ve isteyerek yanlışı seçer,” teması üzerinden okuyucuyu hem düşündürücü hem de duygusal açıdan etkileyici bir yolculuğa çıkarıyor.

PUSULA ŞAŞARSA’da bazı olayların öne çıkartılmasının sebebi tarihe not düşmek ve okuyucuya o devirdeki zamanın ruhunu hatırlatmak olduğuna vurgu yapan Selim Hacısalihzade, “Anlatılan olayların tamamı gerçek hayattan alınmıştır. Yaşadıklarım ve çevremde gözlemlediklerim ilham oldu. Kitabı yazarken romanın ana karakteri İsmail’e kâh kızdım, kâh acıdım. Umarım okuyucular ibretle okur ve doyurucu bulurlar,” diyor.

Okuyucu ile çok yeni buluşan PUSULA ŞAŞARSA, etkileyici karakterleri, canlı betimlemeleri ve ustalıklı anlatımıyla şimdiden beğeni toplamaya başladı. Hikâye anlatmaya olan tutkusunu romanlarına başarı ile yansıtan yazarın geçtiğimiz yıl yayınlanan ÇIKIŞ romanı da büyük ilgi görmüştü.  Yazarın kitapları, gerçek hayattan kesitlerin derin duygusal yansıması, unutulmaz karakterleri ve sayfaları çevirirken heyecan verici gerilimleriyle dikkat çekiyor.

Servet Yayınevi’nden çıkan ve sadece internet üzerinden satışta olan kitabın hasılatının tamamı, bir önceki kitapta olduğu gibi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin “Anadolu’da Bir Kızım Var” projesine bağışlanacak.  (https://servetyayinevi.com/product/pusula-sasarsa/)

 

PUSULA ŞAŞARSA İmza Günleri:

20 Mayıs 2023 Cumartesi – 14:00 Books&Coffee – Caddebostan Vezir Sok No:4/A Kadıköy – İstanbul

21 Mayıs 2023 Pazar – 14:00 Books&Coffee – Karaköy Azapkapı, Teğmen Hüseyin Sofu Sok. No:13 Beyoğlu-İstanbul

 

Selim Hacısalihzade Hakkında; 1957 yılında İstanbul’da doğdu. 1974 yılında İngiliz Lisesini bitirdikten sonra Zürih’te İsviçre Federal Teknoloji Enstitüsünde (ETH) Elektrik ve Elektronik Mühendisliği dalında lisans, lisansüstü ve doktora eğitimi aldı. 1987 yılından itibaren 2 yıl ABD’de Berkeley California Üniversitesi’nde araştırmacı olarak bulundu. O sırada Amerikan Milli Araştırma Konseyinin (NRC) açtığı yarışmayı kazanarak, NASA’nın Ames Araştırma Merkezi’nde çalıştı. 1990 yılında ETH’ya geri döndü. İki yıl sonra çalışmalarına uluslararası şirketlerde profesyonel yönetici olarak devam etti. Bu sırada Lozan’daki IMD’de işletme dalında yüksek lisans eğitimi gördü. 2005 yılında İsviçre’de eşiyle birlikte kurduğu Varlık Yönetim Şirketi’nin yanı sıra 2011 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde ilintili öğretim üyesi olarak ders vermeye başladı. Dünyanın önde gelen yayınevlerinden Spinger tarafından İngilizce olarak basılan otomatik kontrol dalında iki bilimsel kitabı bulunuyor. Servet Yayınevi tarafından ilk romanı ÇIKIŞ’ın (2022) ardından, 2023 yılında ikinci romanı PUSULA ŞAŞARSA yayınlandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Copyright © 2021 | Bu Site ALİ RIZA EROĞLU Tarafından Hazırlanmıştır.

googleplay
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial