61 Yurt Haber

WORLD ART DAY & MASTERPIECES MİNİK SANATÇILARLA YAZA MERHABA 3 sergisi açıldı!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
WORLD ART DAY & MASTERPIECES MİNİK SANATÇILARLA YAZA MERHABA 3 sergisi açıldı!
17 Nisan 2023 - 22:34
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Usta Sanatçıların eserlerinin Tarabya Alpaslan İlkokul ve Ortaokulu öğrencilerinin yorumlarıyla oluşturulan 364+1 WORLD ART DAY & MASTERPIECES MİNİK SANATÇILARLA YAZA MERHABA 3 isimli sergi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Tophane-i Âmire Kültür ve Sanat Merkezinin 5 Kubbe Salonunda 12 nisan 2023 günü saat 14:00’da açıldı.

Resim ve heykel sanatçısı Funda Camelmas Mepa yaptığı açılış konuşmasında MSGSÜ Rektörü Sayın Handan İNCİ ELÇİ’nin verdiği desteğe teşekkürü sonrasında sözü Alpaslan ilkokul ve Ortaokulu Müdürü Veysel AYKAZ’a verdi. Açılışa Devrim ERBİL ve Bedri BAYKAM’ın çocuklara yönelik video konuşmaları ile devam edildi.

Edirne’den Muğla’ya kadar birçok üniversiteden katılan öğretim görevlileri ve usta sanatçıların yorumlarını yapan öğrencilerle buluşarak karşılıklı sanat diyalogları ve yorumları ile devam edildi. Çok renkli geçen sergide, Minik Sanatçıların Usta Sanatçılarla olan diyalog ve heyecanları görülmeye değerdi. Sanattan ve ortaya çıkan yorumlamaların güzelliği karşısında Usta Sanatçılar da etkilenerek, yapılan işten karşılıklı keyif alındı.

İstanbul’un uzun zamandır yağmadığı kadar çok sağanak ile yağan yağmuruna inat farklı şehirlerden de gelen Usta Sanatçılar sergiye ayrı bir renk kattılar.

Hava muhalefetine rağmen katılan sanatçılar; Abdullah Tezemir, Alev Demirkesen, Aylin Gürbüz, Ayşe Nuran Yapıcı, Bahri Genç, Berrin Bayraktaroğlu, Candan Önay, Erol Kılıç, Funda Camelmas Mepa, Hülya Düzenli, Mehtap Kodaman, Memiş Aslan, Murat Külcüoğlu, Sadık Altınok, Sakine Düzce, Serap Murathanoğlu Eyrenci, Şükrü Kara, Tijen Şikar, Tülay Erbesler, Türkan Çetin, Zeynep Çavdar Kaleli

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Copyright © 2021 | Bu Site ALİ RIZA EROĞLU Tarafından Hazırlanmıştır.

googleplay
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial