61 Yurt Haber

Var Olma Çabasında Değer Arayışı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Var Olma Çabasında Değer Arayışı
25 Nisan 2023 - 14:19
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kendimize değer katmak, yaşamımızı değerli kılmak üzerine son yıllarda eskisinden daha fazla düşünür olduk. Peki, nedir bu değer dediğimiz şey ve ona hangi araçlarla erişebiliriz? Değere erişebilmek için neden araçlara ihtiyaç duyuyoruz ve bunları hangi öğretiler sonucu benimsemiş olabiliriz? Elde ettiklerimiz bize neden yeterli gelmez? Peki, değersizlik nedir? Neden değersiz hissedilir? Değersizliğin altında yatan sebepler nelerdir?

Çağatay Çakır yeni kitabı Değer mi? ile tüm bu sorulara ve çok daha fazlasına yanıt arıyor, okurlarına kendileriyle ilgili en büyük keşfi yapmaları için çıktıkları yolda rehberlik ediyor.

Bu kitapla: Kendimizi tanıyabilmenin aynı zamanda insanları tanımanın da birinci şartı olduğunu öğrenecek ve çevremizle uyumlu olmak zorunda olmadığımızın keyfini sürmeye bakacağız.” diyen Çakır kendi değerimizi oluşturmamız için atmamız gereken her adımda yanımızda olduğunu hissettiriyor.

Çağatay Çakır’ın yazdığı Değer mi? Destek Yayınları’ndan çıktı.

Arka Kapak Yazısı:

BİREYLERİN KENDİNİ DEĞERLİ HİSSETMEDİĞİ BİR TOPLUMDA, TOPLUMSAL DEĞER OLUŞMAZ.

Hayatınız bir kayboluş hikâyesine dönüşmesin diye yazıldı bu kitap. Kendi değerini oluşturamayan insan, başkalarının ona biçtiği değer kadar bir hayat yaşar. Değer bir manipülasyon aracı değildir. Başkaları üzerinde algı yaratmak amacıyla tasarlanıp pazarlanamaz. Değer bir varoluş biçimidir ve kişinin kendini tanımasıyla ilgilidir. İnsanın hayatına kabul ettikleri kadar, etmedikleriyle de şekillenir.

Herkesin bir varoluş hikâyesi vardır. Kendinizinkini yazmaya başladığınızda başkasınınkine ihtiyacınız kalmaz. Kütüphanedeki binlerce kitabı okumaktan daha değerli bir şey varsa o da binlerce kitaptan birini yazmış olabilmektir. Şimdi kendi varoluş hikâyenizi yazmaya başlayacaksınız.

Yazar Hakkında:

1977 Kayseri doğumludur. Lise eğitimini Kayseri Sami Yangın Anadolu Lisesi ve TED Kayseri Koleji’nde tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde lisans eğitimi aldı. Lisans üstü eğitimini Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Eğitim Programları ve Öğretim anabilim dalında tamamladı.

NewYork Columbia Üniversitesi’nden “Family and relationship consultancy” (aile ve ilişki danışmanlığı), İstanbul Üniversitesi’nden “İlişki Yönetimi”, “Davranışçı Ekol”, “Çocuk Gelişimi” eğitimlerini aldıktan sonra, İstanbul Aydın Üniversitesi’nde “Aile danışmanlığı” programını bitirdi.

Aile, çocuk ve ilişki danışmanlığı kapsamında bireysel ve kurumsal hizmet sunmaya devam etmektedir.

Eser Adı: Değer mi?

Eser Alt Başlığı: Var Olma Çabasında Değer Arayışı

Yazar Adı: Çağatay Çakır

Yayınevi: Destek Yayınları

Türü: Psikoloji

Sayfa Sayısı: 168

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Copyright © 2021 | Bu Site ALİ RIZA EROĞLU Tarafından Hazırlanmıştır.

googleplay
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial