61 Yurt Haber

ÇOCUKLAR 7 MAYIS’TA, THINK HOUSE’UN GÖLGELERLE OYUN ATÖLYESİ’NDE HEM EĞLENECEK HEM ÖĞRENECEK!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ÇOCUKLAR 7 MAYIS’TA, THINK HOUSE’UN GÖLGELERLE OYUN ATÖLYESİ’NDE HEM EĞLENECEK HEM ÖĞRENECEK!
25 Nisan 2023 - 17:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İstanbul’un yeni nesil kültür girişimi THINK House, yoğun etkinlik programı içinde çocukları da unutmuyor! 6-12 yaş arası çocukları geleneksel Türk Tiyatrosu’nun en önemli paydalarından biri olan gölge oyunuyla buluşturan “Gölgelerle Oyun Atölyesi”, 7 Mayıs Pazar günü saat 15.00’te THINK House’ta gerçekleşecek. Yürütücülüğünü oyuncu ve eğitmen Nazan Demir’in üstlendiği eğlenceli atölyenin biletleri Biletix’te!

 Şehrin merkezinde sahne, atölye ve co-working (ortak çalışma) alanı olmak üzere üç faaliyet alanında İstanbulluları ağırlayan THINK House, tiyatro oyunlarının yanı sıra felsefe, edebiyat ve psikoloji dünyasını sahiplenen geniş bir atölye programına ev sahipliği yapıyor.

Eğitmenliğini Nazan Demir’in üstlendiği “Gölgelerle Oyun Atölyesi”, çocukların oluşturacakları hikâyelerle yola çıkacak. Hikâye kahramanlarının tasvirlerini el işi çalışmalarıyla yapan çocuklar daha sonra, tasvirleri beyaz perde ve gölgeyle buluşturarak bir gösteri yapacaklar. “Gölgelerle Oyun Atölyesi”, çocukları gölge oyunuyla tanıştırmanın yanı sıra onlara öykü oluşturma becerisi, öykü yapısını analiz etme, ifade biçimlerini deneyimleme, grupla çalışma, el işi becerisi, sahne deneyimi gibi kazanımlar sağlamayı hedefliyor.

7 Mayıs 2023 Pazar günü 15.00-17.00 saatleri arasında THINK House’ta 6-12 yaş aralığındaki çocuklar için gerçekleşecek “Gölgelerle Oyun Atölyesi”nin biletleri Biletix’ten temin edilebilir.

 Bilgi için:         thinkhouseistanbul.com

instagram.com/thinkhouseistanbul

THINK HOUSE HAKKINDA

THINK House şehrin merkezinde, sahne, atölye ve co-working (ortak çalışma) olmak üzere üç faaliyet alanında sanatseverlerle buluşuyor. Türkiye’de ilk kez psikofelsefe atölyeleri başlatarak kaydadeğer bir kültür hareketine imza atan THINK House, felsefe, edebiyat ve psikoloji dünyasını sahiplenen programlarını, klasik atölye anlayışından çıkararak birer sosyo-gösteriye dönüştürüyor. Tümü Türkiye’de ilk kez yapılıyor. THINK House’un yaratıcı ofisi, etkinlik zamanı dışında bir co-working (ortak çalışma) alanı olarak kullanılıyor. Sessiz, sakin bir çalışma alanı arayanlar için en iyi alternatifi sunuyor.

NAZAN DEMİR HAKKINDA

Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu. Michael Chekhov Europe Training The Art of Acting eğitimini tamamladı. Matteo Destro’dan Lecoq Pedagojisi üzerine, Şiirsel Komedi Maske ve Koro eğitimlerini tamamladı. Shanghai Theatre Acedemy’nin Application of the Body Language-Meng Zhenyu eğitimine katıldı.  Beş Sevim Apartmanı, Büyük Romulus, Herkes Mi Hırsız, Mutfak gibi oyunlarda rol aldı. Dulda Tiyatro’yu kurdu.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Copyright © 2021 | Bu Site ALİ RIZA EROĞLU Tarafından Hazırlanmıştır.

googleplay
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial