61 Yurt Haber

Trabzon il müftüsü Aydın Çanakkale Şehitleri için duada bulundu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Trabzon il müftüsü Aydın Çanakkale Şehitleri için duada bulundu.
18 Mart 2023 - 15:34
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Zaferinin 108. yıl dönümü kutlamaları münasebetiyle Of ilçe Müftülüğü bir program düzenlendi. Dua programı Çarşıbaşı Büyük Camiinde yapıldı. Sabah namazı öncesi Kuranı Kerim okunması , tekbirlerin getirilmesi, kasidelerin okunması ile başlayan program sabah namazının eda edilmesi ile devam etti.

Namazın ardından Trabzon İl Müftüsü Selami Aydın kürsüye çıkarak öncelikle Çanakkale Savaşı’nın öneminden bahsetti. Müftü Aydın konuşmasında; “ Milletlerin tarihinde önemli dönüm noktaları vardır. Bizim tarihimizde Malazgirt Meydan Muharebesi, İstanbul’un Fethi gibi Çanakkale Zaferi de tarihimizin önemli dönüm noktalarındandır. Çanakkale ehli salibin hilal ile savaşıdır. Çanakkale’de yedi düvele karşı ümmetin birlikte göğüs göğse savaşıdır. Çanakkale maneviyatın maddiyatı yendiği bir savaştır. Bizde o iman ve manevi güç olduğu sürece bizi kimse yenemeyeceğini göstermesi bakımdan Çanakkale Savaşından alınacak çok dersler vardır. Neslimizi bu değerlerle yetiştirmezsek gelecekten emin olamayız. Rabbim ordumuza ve milletimize güç, kuvvet versin. Rabbim böyle hayasız akınlardan bizleri muhafaza eylesin. Rabbim tüm şehitlerimize rahmet eylesin.” sözleriyle düşüncelerini ifade etti.

Konuşmanın ardından İl Müftüsü Selami Aydın Çanakkale Şehitleri ve tüm şehitler için coşkulu duada bulundu. Of İlçe Müftüsü Özcan Yılmaz katılımları nedeniyle İl Müftüsü Selami Aydın’a ve projelerine her zamana destek veren Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu’na teşekkür etti. Namaz çıkışı Beşir Derneği tarafından cemaate çorba ikram edildi.

Kaynak : Hanife Ulu Of Temsilcisi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Copyright © 2021 | Bu Site ALİ RIZA EROĞLU Tarafından Hazırlanmıştır.

googleplay
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial