61 Yurt Haber

KÂMİL ÇAKIR MILLET VEKILLIĞINE ADAY ADAYI OLDU

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KÂMİL ÇAKIR MILLET VEKILLIĞINE ADAY ADAYI OLDU
21 Mart 2023 - 13:12
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

KÂMİL ÇAKIR

1968 yılında Trabzon’un Of İlçesi Bölümlü Köyünde doğdu.   İlkokulu köyde, Orta ve Lise eğitimimi Trabzon İmam-Hatip lisesinde tamamladı. 1986 yılında Giresun’un Tirebolu ilçesinde bir yıl İmam-Hatiplik yaptıktan sonra Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesine girdi.

1992 yılında üniversiteyi bitirdikten sonra İstanbul’da ticari hayata başladı.1997 yılında askere gitti. Kısa dönem askerlikten sonra Milli Eğitimde iki yıl öğretmenlik yaptı.

Siyasi hayata 2001 yılında Ak Parti Küçükçekmece Atatürk Mahalle Başkanlığı ile başladı. İlk kongrede Ak Parti Küçükçekmece İlçe Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Görevlendirildiği Ak Parti Küçükçekmece İlçe Başkan Yardımcılığı görevini 2004 yerel seçimlerine kadar yürüttü. 2004 yılında İstanbul İl Genel Meclis Üyeliğine seçildi. Beş yıl meclis üyeliğinden sonra 2009 yerel seçimlerinde İstanbul İl Genel Meclis Üyeliğine ikinci kez seçildi. Çeşitli komisyonlarda görev yaptıktan sonra, beş yıl İl Genel Meclisi Ak Parti Grup Sözcülüğü görevini yürüttü. Ak Parti İstanbul İl Disiplin Kurulu Üyeliği, Ak Parti İstanbul İl Y.Yönetim Kurulu Üyeliği, Ak Parti İstanbul Yaşlılar Koordinasyon Merkezi İl Başkanlığı, Küçükçekmece Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Mütevelli Heyeti Üyeliği, Küçükçekmece Kent Konseyi Üyeliği. Başakşehir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Mütevelli Heyeti Üyeliği, Ensar Vakfı Genel Başkan Yardımcılığı, Ensar Vakfı Küçükçekmece Şube Başkanlığı, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Genel Başkan Yardımcılığı ve Genel Müdürlüğü, Yavuzhan Spor Kulübü Başkanlığı başta olmak üzere çeşitli dernek vakıf ve kulüplerde yönetim kurulu üyeliği, genel müdürlük ve yöneticilik yaptı ve yapmaktadır.

“Adınla Başar Her Şey”, “Hazan”, “Gül-ü Hezâr” ve “Gülsema” adlı şiir ve “Sinedeki Cevher”, ve ”Kristal Kelebekler”  adlı deneme ve “Medeniyetimizin Mimarları” adlı inceleme ve “Şehir Şehir Yâr” adlı gezi kitapları bulunmaktadır. Milat Gazetesinde ve çeşitli internet gazetelerinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

Evli, Yavuz, Semagül ve Muhammed Emin adında üç çocuğu, Zehra adında bir torunu var.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Copyright © 2021 | Bu Site ALİ RIZA EROĞLU Tarafından Hazırlanmıştır.

googleplay
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial