61 Yurt Haber

Doğa Park, adrenalin ve heyecan tutkunlarının yeni adresi olacak! Çukurçayır’a yeni yaşam alanına kavuştu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Doğa Park, adrenalin ve heyecan tutkunlarının yeni adresi olacak! Çukurçayır’a yeni yaşam alanına kavuştu
23 Mart 2023 - 16:02
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Çukurçayır’da yapımı tamamlanan ‘Doğa Park’ projesinde incelemelerde bulundu.

Toplam alanı 5099 metre kare olan proje içinde; 230 kişilik restorant, 300 metre kare büyüklüğünde çocuk oyun alanı, 9 adet kamelya, 4 adet piknik platformu, 160 metre uzunluğunda yerden yüksek gezinti yolu, kaykay pisti, 170 metre kare büyüklüğünde millet kraathanesi, piknik masaları ve 13 metre yüksekliğinde tırmanma ile 16 metre yüksekliğinde atlama kulesi yer alıyor.

İLK TIRMANMA VE ATLAMA KULESİ

Doğa Park Projesi içinde Trabzon’da ilk defa tırmanma ve atlama kulesi inşa edildiğini ifade eden Başkan Genç, “Kentteki sosyal yaşam için güçlü bir alternatif oluşturduk. Ortahisarımızda adrenalin ve heyecan tutkunları için çok cazip bir alanı hayata geçirdik. Parkımızda inşa ettiğimiz tırmanma ve atlama kulesi macera tutkunlarının yeni adresi olacak. Güvenlik önlemlerini son derece yüksek tuttuğumuz parkımıza bütün macera ve heyecan tutkunlarını bekliyoruz.” dedi.

“VATANDAŞLARIMIZIN PARK TALEPLERİNİ KARŞILIYORUZ”

Projenin Çukurçayır Mahallesi’ne yeni bir cazibe alanı kazandırdığını belirten Başkan Genç, “Vatandaşlarımıza taahhütlerimiz arasında bulunan park projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Biz göreve talip olurken her mahalleye en az bir park hedefiyle yola çıkmıştık. Nüfus yoğunluğuna göre; Pelitli, Çukurçayır, Konaklar ve Kalkınma gibi bazı merkez mahallerimizde park projelerimizin sayısı 5-6’ya kadar çıkıyor. Çukurçayır Mahallemiz de nüfus yoğunluğu çok olan sitelerin yer aldığı bir mahallemiz. Burada vatandaşlarımızın bizden en çok talep ettiği konuların başında parklar geliyordu. Biz de Ortahisar Belediyesi olarak ilçemizdeki parkların sayısını artırmak için yoğun bir

gayret göstererek vatandaşlarımızın bu yöndeki taleplerini karşılıyoruz. Doğa Park Projemiz de bu örneklerden bir tanesi… ” ifadelerine yer verdi.

“HER YAŞA HİTAP EDİYOR”

Çukurçayır Mahallesi’nin çok güzel dinlenme, eğlenme ve gezinti mekânı kazandığını ifade eden Başkan Genç, “Tabiri caizse boş bulduğumuz her alanımızı parklarla, yeşil alanlarla donatıyoruz. Doğa Park projemiz bu anlamda büyük projelerimizden bir tanesi… İçinde restorantın, millet kıraathanesi, çocuk oyun alanı ve piknik alanlarının, yerden yüksek bir yürüyüş yolu ile seyir kulesinin olduğu çok güzel bir proje… Parkımızı, 7’den 70’e bütün yaş gruplarına hitap eden üniteleri bünyesinde barındıracak şekilde yaptık. Çukurçayır Mahallemiz çok güzel dinlenme, eğlenme ve gezinti mekânı kazandı. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Emeği geçen bütün personelimize, başkan yardımcılarımıza, müdürlerimize ve yüklenici firma çalışanlarımıza teşekkürlerimi iletiyorum.” diye konuştu. Doğa Park, 27 Mart Pazartesi gününden itibaren vatandaşların hizmetine açılaca

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Copyright © 2021 | Bu Site ALİ RIZA EROĞLU Tarafından Hazırlanmıştır.

googleplay
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial