61 Yurt Haber

BÜYÜKŞEHİR TAYDES İLE DEPREMZEDELERİN HAYATINI KOLAYLAŞTIRIYOR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BÜYÜKŞEHİR TAYDES İLE DEPREMZEDELERİN HAYATINI KOLAYLAŞTIRIYOR
19 Mart 2023 - 16:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

BÜYÜKŞEHİR TAYDES İLE DEPREMZEDELERİN HAYATINI KOLAYLAŞTIRIYOR

Büyükşehir Belediyesi deprem bölgesinden Trabzon’a gelen depremzedelere destek vermek ve günlük hayatlarında herhangi bir aksaklık yaşamamalarını sağlamak adına Türkiye’de bir ilk olarak Trabzon Afet Yönetimi ve Destek Sistemi (TAYDES) uygulamasını hayata geçirdi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, bölge koordinatörü olarak görev yaptığı Kahramanmaraş ve Elbistan’da yaraların sarılması için tüm imkanları seferber ederken, Trabzon’a gelen depremzedelerle de yakından ilgileniyor. Deprem bölgesinde arama kurtarmadan enkaz kaldırma çalışmalarına, sağlık, cenaze ve ikram hizmetlerinden depremzedelerin tahliyesine ve konteyner kentlerin yapımına kadar her alanda etkin çalışma yürüten Büyükşehir Belediyesi, Trabzon’a gelen depremzede misafirleri için de yeni projeler üretmeye devam ediyor. Bu kapsamda Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından Türkiye’de ilk ve tek olan Trabzon Afet Yönetimi ve Destek Sistemi uygulaması hayata geçirildi. Uygulama ile deprem bölgesinden Trabzon’a gelen vatandaşların bilgileri kayıt altına alınıyor ve depremzede ailelerin yeni yerleşim yeri adresleri ile gerekli diğer bilgiler kamu kurum ve kuruluşlarıyla paylaşılıyor. Bu sayede ilgili kurumlar yardım ve hizmetlerini, depremzede vatandaşlara daha koordineli ve daha hızlı bir şekilde ulaştırabiliyor.

TÜM BİLGİLER DİJİTAL ORTAMA AKTARILDI
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, TAYDES uygulamasıyla ilgili yaptığı açıklamada “Depremin meydana geldiği ilk günden itibaren kardeş şehrimiz Kahramanmaraş ve ikinci depremin merkez üssü Elbistan’da yaraları sarmak için Büyükşehir Belediyemizin tüm imkânlarını seferber ettik. Bir yandan Elbistan’daki çalışmalarımızı koordine etmeye devam ederken diğer yandan deprem bölgesinden şehrimize gelen vatandaşlarımızın da sıkıntılarını hafifletecek, hayatlarını kolaylaştıracak uygulamaları birer birer devreye alıyoruz. Bu kapsamda TAYDES adlı yeni bir uygulamayı hayata geçirdik. Uygulama ile deprem bölgesinden Trabzon’a gelen 18 bin vatandaşımızın tüm bilgilerini dijital ortama aktararak, mevcut bilgileri kamu kurum ve kuruluşlarıyla paylaşıyoruz. Bu sayede depremzede vatandaşlarımıza yardımları koordineli bir şekilde daha hızlı ulaştırma imkânına kavuştuk. En zor günlerinde misafirlerimize her anlamda destek olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Copyright © 2021 | Bu Site ALİ RIZA EROĞLU Tarafından Hazırlanmıştır.

googleplay
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial