61 Yurt Haber

BAŞKAN ZORLUOĞLU’NA TEŞEKKÜR ÜSTÜNE TEŞEKKÜR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BAŞKAN ZORLUOĞLU’NA TEŞEKKÜR ÜSTÜNE TEŞEKKÜR
03 Mart 2023 - 13:43
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

BAŞKAN ZORLUOĞLU’NA TEŞEKKÜR ÜSTÜNE TEŞEKKÜR

BAŞKAN ZORLUOĞLU’NA TEŞEKKÜR ÜSTÜNE TEŞEKKÜR
Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin ardından bölgede adeta üs kurdu. Depremin hemen ardından Bölge Koordinatörü olarak Kahramanmaraş’ta görevlendiren Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, 25 günün üzerine bugün Trabzon’a dönse de ekipleri aynı hızla çalışmaya devam ediyor. Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı ve Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Elbistan’ın yaralarını sarmak için tüm imkânlarını seferber eden Başkan Zorluoğlu’na teşekkür ettiler.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, kardeş şehir Kahramanmaraş’ın ve 2. depremin merkez üssü Elbistan’ın yaralarını sarmak ve günlük yaşam koşullarını sağlamak için Trabzon Büyükşehir Belediyesinin tüm imkânlarını seferber etti. Yaklaşık bir aydır ekibiyle birlikte neredeyse uyumadan görev yapan Başkan Zorluoğlu’nun çalışmaları her kesimin takdirini kazandı. Başkan Zorluoğlu’nun bölgede bulunan eşi Sevcan Zorluoğlu da özellikle kadın ve çocukların sıkıntılarıyla yakından ilgilendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifi ile hizmete giren Kardeş Şehir Geçici Konaklama Merkezi’nin hiçbir eksiğinin kalmaması için yoğun gayret gösteren Sevcan Zorluoğlu, konteynerlerin temizliğinden tefrişatına kadar her an depremzedelere yardım etti.

AYDOĞDU: ELBİSTAN TRABZON’U UNUTMAYACAK
Depremzedelerin mağduriyetini en aza indirmek için Kardeş Şehir Geçici Konaklama Merkezi’nin 1. etabında Başkan Zorluoğlu tarafından her şey düşünüldü. Özellikle konteynerlerin serilen asfalt üzerine yerleştirilmesi ve çevre düzenlemesinin nizami şekilde yapılması, bölgedeki diğer yetkililerin ve depremzedelerin takdirini kazandı. Bölgenin koordinasyondan sorumlu Valisi olan Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, “Depremin ilk gününden beri arkadaşlarımızla buradayız. Elbistan’da inanılmaz birlik ve beraberlik içinde insanların acılarını sarmak için ekipler canla başla çalışıyor. Trabzon Büyükşehir Belediyemiz her şeyin düşünüldüğü çok güzel bir konteyner kent kurdu. Geri kalan etapların çalışmaları devam ediyor. Trabzon yağmur oldu buraya yağdı. İnsan zor anlarında uzatılan eli hiçbir zaman unutmaz. Elbistan da Trabzon’u hiçbir zaman unutmayacak. Gerçekten çok güzel bir dayanışma oldu. Bizim acılarımız dindiren en güzel örneklerden birisidir. Trabzon yağmur olup yağdı buraya. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız başta olmak üzere ekibine ve Trabzonlu vatansever vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Allah onları var etsin” dedi.

ÇANKIRI: ELBİSTAN’IN MURAT AMCASI OLDUNUZ
Başkan Zorluoğlu ile birlikte depremin en başından itibaren bölgede bulunan AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı ise yapılan çalışmaları takdir eden ifadelerle Elbistan’a veda etti. Çankırı, “Bu şehre geldiğimizde gördüğümüz tablo acı vericiydi. Gece gündüz kavramı olmadan acılara ortak olduk, yaraları sarmaya çalıştık. Bu şehir şair ruhlu güzel insanlarıyla tekrar ayağa kalkacak. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Murat Zorluoğlu ile samimiyetle elimizden geleni yaptık. Kardeş şehir olmanın hakkını teslim ederek; kıymetli hanımefendi ve değerli çalışma arkadaşlarınız ile destan yazdınız. Elbistan’ın Murat Amcası oldunuz, Rabbim sizlerden razı olsun” dedi. Bu sözler üzerine Başkan Zorluoğlu ise “Sayın Vekilim, samimi çalışmalarınızla birçok depremzedeye derman oldunuz. Elbistanlı kardeşlerimizin gönüllerinde unutulmaz izler bıraktınız. Şahidim” ifadelerini kullandı.

GÜRBÜZ: KARDEŞLİK DESTANI YAZILDI
Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz ise Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan konteyner kentin çok güzel olduğunu belirterek, “Konteyner kentin 1. etabı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla hizmete girdi. Çocuk oyun grubundan psikososyal destek üniteleri, barınma ve ibadet a…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Copyright © 2021 | Bu Site ALİ RIZA EROĞLU Tarafından Hazırlanmıştır.

googleplay
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial