61 Yurt Haber

“Soul Müziğin Diva”sı Imany, Binlerce Sevenine Unutulmaz Bir Gece Yaşattı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Soul Müziğin Diva”sı Imany, Binlerce Sevenine Unutulmaz Bir Gece Yaşattı
09 Eylül 2023 - 2:02
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Dünyaca ünlü isimleri, gösterileri ve yapımları sanatseverlerle buluşturan Piu Entertainment, kuruluşunun 10. yılını büyük bir coşkuyla kutlamaya devam ediyor. Konser serisinin ikinci konserinde Imany 7 Eylül’de Turkcell Vadi’de sevenleriyle buluştu.

Derin sesi, folk ve blues esintili besteleriyle dinleyicilerine farklı ruh hallerini bir arada yaşatan Fransız soul divası Imany, Piu’nun 10. Yıl konserleri kapsamında efsane şarkılarını binlerce seveniyle birlikte Turkcell Vadi’de söyledi.

Küçük bir kız çocuğu iken kurduğu şarkıcı olma hayalini gerçekleştirdiği için çok mutlu olduğunu söyleyen Imany, kendileri gibi olma imkanı verildiğinde kadınların mutlaka başarılı olacağını söyleyerek tüm izleyicilere de aile ve toplum baskısına karşı kendi olma mücadelelerinden vazgeçmemelerini tavsiye eden sözleriyle büyük alkış aldı. 3500 izleyici ile tamamen dolu olan salona sık sık Türkçe ve İngilizce ” sizi seviyorum ” ve İstanbul’u seviyorum diyen sanatçı ilk albümünden itibaren yaptığı tüm şarkıların Türkiye’deki müzikseverler tarafından beğenilip kabul gördüğünü, o nedenle İstanbul’da olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Voodoo Çello projesinin tamamen kendi fikri olduğunu ve çok sevdiği çello enstrümanı ile yaptığı bu proje ile çellistlerin sadece enstrümanı çalmadığını, oturarak çalınan bu enstrümanı ayakta koreografi ve dans ile çaldırarak müzikte adeta küçük bir devrim yarattığını söyledi.

İlk albümü “Shape of a Broken Heart” ile üç ülkede platin plak ödülü kazanarak geniş bir hayran kitlesi edinen, “You Will Never Know” ve “Don’t Be Shy” single’ları ile dünya çapında üne kavuşan Imany, şarkılarında aşkın yanı sıra, kadın hakları, iklim değişikliği gibi birçok konuda sevenlerinin sesi oluyor ve adeta bir hikaye anlatıcısı olarak günümüz dünyasını şarkılarıyla anlatıyor.

Imany’nin hikayesini son yılların en popüler şarkıları eşliğinde anlatacağı ve izleyenleri müziğin ritmine kapılmaktan alıkoyamayacak bu konseri, 2021 yılında çıkardığı cover albümü Voodoo-Cello’da seslendirdiği ikonik pop şarkılarını tiyatral ögelerle bezenmiş benzersiz bir görsel şov eşliğinde, 8 yetenekli çello sanatçısı ile seslendirerek muhteşem müzik şöleni yaşattı.


Piu Entertainment Hakkında;

Piu Entertainment, global bilgi birikimiyle müzik, tiyatro, opera, müzikal, dans ve sahne şovları gibi farklı disiplinlerden etkinliklere ve yapımlara imza atıyor. Londra merkezi ve İstanbul ofisiyle yerli ve uluslararası yeni yapımların oluşumunu ve operasyonunu gerçekleştiriyor. Küresel sanatçı ve gösteri ağıyla kurumsal etkinlikler için benzersiz bir hizmet sunuyor. Sanat merkezi yönetimi, festival düzenleme ve sergi programlamada dünya çapında seçkin bir rol üstleniyor. Türkiye ve yurtdışında ses getiren projelere imza atan Piu, AMADEUS, Timsah Ateşi, 1923 gibi büyük başarılar elde eden gösterileri portföyünde bulundururken, aynı zamanda dünyanın birçok ülkesinden ünlü isimleri de sanatseverlerle buluşturuyor. Sanatı ilham kaynağı ve evrensel bir dil olarak gören Piu Entertainment, sanat dünyasında 10. Yılını kutluyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Copyright © 2021 | Bu Site ALİ RIZA EROĞLU Tarafından Hazırlanmıştır.

googleplay
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial