61 Yurt Haber

İZMİT BELEDİYESİ’NİN DÜZENLEDİĞİ 12.ULUSLARARASI İZMİT PİŞMANİYE, MÜZİK ve DANS FESTİVALİ, COŞKU DOLU ÜÇ GÜNÜN ARDINDAN SONA ERDİ!  

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İZMİT BELEDİYESİ’NİN DÜZENLEDİĞİ 12.ULUSLARARASI İZMİT PİŞMANİYE, MÜZİK ve DANS FESTİVALİ, COŞKU DOLU ÜÇ GÜNÜN ARDINDAN SONA ERDİ!  
02 Eylül 2023 - 4:34
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İzmit Belediyesi tarafından 25-27 Ağustos 2023 tarihleri arasında düzenlenen 12. Uluslararası İzmit Pişmaniye Müzik ve Dans Festivali, pişmaniye çekimleri, yarışmalar, atölyeler, video gösterileri, söyleşiler, Pişmaniye Tarihi başlıklı fotoğraf sergisi ile yerli-yabancı grupların performansları ve konserlerle dolu dolu geçen üç günün ardından sona erdi! Festival, İzmitlilerin yanı sıra çevre il ve ilçelerden de misafirlerin de yoğun katılımıyla gerçekleşti. Bu yıl ilk kez verilen Altın Pişmaniye Ödülleri’nin de kez sahipleriyle buluştuğu 12. Uluslararası İzmit Pişmaniye Müzik ve Dans Festivali, Hüsnü Şenlendirici’nin muhteşem konseri ve MasterChef All Star’ın sevilen yarışmacısı Tahsin Küçük’ün eğlenceli sohbetiyle daha da renklendi.

 İzmit’in sembol tatlısı pişmaniyenin tanıtıldığı ve 2009 yılından bu yana düzenlenen İzmit Pişmaniye Festivali, bu yıl çerçevesini genişleterek kentin sembol tatlısı pişmaniyeyle kültür sanat etkinliklerini bir araya getirdi. Kent Meydanı’nda üç gün boyunca renkli bir programa ev sahipliği yapan 12. Uluslararası İzmit Pişmaniye Müzik ve Dans Festivali’nde kentin kültürel mirasıyla yerel lezzetleri harmanlandı.

 Festivalin ilk gününde, toplumsal fayda odaklı projeleri, uygulamaları ve başarılı uygulayıcılarını desteklemek amacıyla hayata geçirilen Altın Pişmaniye Ödülleri bu yıl ilk kez sahipleriyle buluştu. 37 farklı kategoride ödüllerin verildiği tören Anıl İlter, Sahrap Soysal, Engin Benli, Ezgi Gözeger Özmemiş, Metin Tekin, Duygu Kaya, Erdoğan Arıkan gibi ünlü isimlerin yanı sıra CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül ve Bilecik Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı’nın katılımlarıyla gerçekleşti. 12. Uluslararası İzmit Pişmaniye Müzik ve Dans Festivali’nin ilk günü, İzmit ve Edirne Belediyeleri, İstanbul, Bursa, Antalya ve Adana Büyükşehir Belediyeleri’nin bandolarının performansıyla sona erdi.

Katılımcıların, Bosna Hersek, Karadağ, Romanya ile Edirne Belediyesi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi olmak üzere çeşitli il ve ülkelerin halk danslarıyla doyasıya eğlendiği ikinci günün finalini muhteşem bir konserle İzmitlileri büyüleyen ünlü klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici yaptı.

Başladığı günden bu yana ilgiyle takip edilen MasterChef All Star’ın sevilen yarışmacısı Tahsin Küçük’ün neşeli bir söyleşi için festival katılımcılarıyla bir araya geldiği üçüncü ve son günde, Bosna Hersek ve Romanya halk danslarıyla Adana, Edirne, Bursa Büyükşehir Belediyeleri’nin ve ile Karadağ-Herceg Novi’nin bando ve dans gösterileri sahnelendi. Pişmaniyecilerin ve tüm pişmaniye severlerin buluştuğu 12. Uluslararası İzmit Pişmaniye Müzik ve Dans Festivali, Ayşe Sayan Organizasyon’un Ateş Dans Gösterisi ve dans gruplarının performanslarını sergilediği gala gecesiyle sona erdi.

İlgi çekici söyleşilerin de katılımcılarla buluştuğu festivalde Pişmaniye Tarihi başlıklı bir fotoğraf sergisi de açılırken, ödüllü “Pişmaniyeli Tatlılar” ve “Pişmaniye Yeme” yarışmaları da eğlenceli anlara sahne oldu. 12. Uluslararası İzmit Pişmaniye Müzik ve Dans Festivali, Gelenekten Lezzete Pişmaniye” başlıklı video gösterimi, Ayşe Sayan Organizasyon Kaftan-ı Eda Defilesi, Pişmaniye Sıra Gecesi gibi birçok farklı etkinlikle katılımcılara gerçek bir festival deneyimi yaşattı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Copyright © 2021 | Bu Site ALİ RIZA EROĞLU Tarafından Hazırlanmıştır.

googleplay
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial