61 Yurt Haber

TÜRK EĞİTİM VAKFI, GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ MEZUNLAR DERNEĞİ BURS FONU ile GSÜ’LÜ BURSİYER SAYISINI İKİ KATINA ÇIKARIYOR!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TÜRK EĞİTİM VAKFI, GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ MEZUNLAR DERNEĞİ BURS FONU ile GSÜ’LÜ BURSİYER SAYISINI İKİ KATINA ÇIKARIYOR!
02 Ağustos 2023 - 16:19
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Galatasaray Üniversitesi Mezunlar Derneği (GSÜMED), Türk Eğitim Vakfı (TEV) çatısı altında TEV-Galatasaray Üniversitesi Mezunlar Derneği Burs Fonu’nu oluşturdu. GSÜMED, bu fon ile 2023-2024 öğretim döneminden itibaren Galatasaray Üniversitesi’nde okuyan en az 10 öğrenciye burs desteği sağlayacak. TEV de GSÜMED Burs Fonu ile desteklenen öğrenci sayısına eş oranda GSÜ’lü öğrenciye burs desteği sağlayacak. Burs verilen öğrenci sayısının bu sayede iki katına çıkacağı TEV-Galatasaray Üniversitesi Mezunlar Derneği Burs Fonu’na TEV’in internet sayfası üzerinden bağış yapılabiliyor.

 56 yıldır eğitimde fırsat eşitliği için çalışan Türkiye’nin en köklü ve öncü vakıflarından Türk Eğitim Vakfı (TEV), başarılı ve maddi olanakları sınırlı olan öğrencilere burs desteklerini artırmak için ülkemizin önemli kurumlarıyla işbirliklerine devam ediyor.

TEV, çatısı altında kurulan TEV-Galatasaray Üniversitesi Mezunlar Derneği Burs Fonu’ndan okuyacak öğrenci sayısı kadar GSÜ’lü öğrenciye eş destek vermek üzere Galatasaray Üniversitesi Mezunlar Derneği (GSÜMED) ile bir protokol imzaladı. GSÜMED, hayata geçirdiği bu fon ile 2023-2024 öğretim döneminde en az 10 Galatasaray Üniversitesi öğrencisine burs desteği sağlayacak. TEV de GSÜMED Burs Fonu’ndan desteklenecek öğrenci sayısı kadar GSÜ’lü öğrenciye burs sağlayarak GSÜ’lü bursiyer sayısını iki katına çıkartacak. TEV ve GSÜMED işbirliğiyle, ilerleyen yıllarda desteklenen GSÜ’lü bursiyer sayının katlanarak büyümesi hedefleniyor.

Öğrencilerin eğitim yolculuklarının yarıda kalmaması için gayretle sürdürdükleri çalışmalarda, güçlü ve köklü kurumlarla işbirliklerinin çok büyük önem taşıdığına dikkat çeken Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürü Banu Taşkın, “Türk Eğitim Vakfı olarak, kurulduğumuz günden bu yana eğitimde fırsat eşitliği temelinde daha fazla öğrencinin yanında olmak için çalışıyoruz. Galatasaray Üniversitesi Mezunlar Derneği (GSÜMED) ile kurduğumuz güç birliği sayesinde öğrencilerimizin eğitim yolunu aydınlatacak ışığı büyütmenin mutluluğunu yaşıyor ve GSÜMED’e, eğitime sağladıkları katkılar nedeniyle teşekkür ediyoruz,” dedi.

Galatasaray Üniversitesi Mezunlar Derneği Başkanı Tunca Üçer, “Bir devlet üniversitesi olan Galatasaray Üniversitesi’nde öğrencilerin artan ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyoruz. Büyük bir geleneğin taşıyıcısı olan derneğimizin, Türkiye’nin en köklü vakıflarından Türk Eğitim Vakfı ile yaptığı işbirliği ile her sene çok daha fazla öğrenciye destek sağlamayı hedefliyoruz,” dedi.

TEV-GSÜMED Burs Fonu’na yapılacak bağışlarla, burs desteğinden yararlanacak GSÜ öğrencisi sayısını iki katına çıkarmak için TEV’in internet sayfası üzerinden fona bağış yapılabiliyor.

TEV HAKKINDA

Türk Eğitim Vakfı (TEV), 4 Mayıs 1967 tarihinde merhum Vehbi Koç’un önderliğinde eğitime gönül vermiş 205 Türk aydını tarafından kuruldu. Başarılı ve maddi olanakları sınırlı olan öğrencilere burs desteği vererek Türkiye’ye ve insanlığa katkı sağlayacak öncü gençleri ve onların yetişecekleri eğitim sistemini destekleyen TEV, kuruluşundan günümüze yaklaşık 270 bin yurt içi ve 2 bin yurt dışı bursu sağladı. Eğitime katkılarını 31 adet eğitim tesisi yaptırarak destekleyen Türk Eğitim Vakfı ayrıca Türkiye’de üstün başarılı ve yüksek potansiyelli öğrencilere ihtiyaç duydukları eğitimi lise düzeyinde sağlamak amacıyla kurulan İnanç Lisesi’ni 2001 yılında devraldı ve okul Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) adıyla eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. İzmir’de, Trabzon’da ve Ankara’da kız öğrenci yurdu açarak Türk Eğitim Vakfı Öğrenci Yurtları İktisadi İşletmesi bünyesinde faaliyet alanını genişletti.

GSÜMED HAKKINDA

Galatasaray Üniversitesi, 1992’de kuruluşundan bugüne kadar geçen kısa sürede seçkin öğrencileri, öğretim üyeleri ve mezunlarıyla Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden biri olmayı başarmıştır. Üniversitemizin başarılarının artarak devam edebilmesi için tüm mezunlarına önemli görevler düşmektedir. Bu sorumluluk bilinciyle hareket eden Galatasaray Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin misyonu; mezunları birbirleriyle sürekli bağlantı içinde tutarak bir birliktelik oluşturmak, bu birlikteliğin yaratacağı sinerji ve gücü, ülkemize ve tüm Galatasaray camiasına faydalı olacak şekilde yönetip kullanmak, Galatasaray Üniversitesi’nin dünyanın önde gelen eğitim ve araştırma kurumlarından biri konumuna gelmesine katkıda bulunmaktır.

 

Bilgi için:             tev.org.tr

facebook.com/TurkEgitimVakfi

twitter.com/TEVKurumsal

instagram.com/turkegitimvakfi

linkedin.com/turk-egitim-vakfi

youtube.com/user/TEVKurumsal

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Copyright © 2021 | Bu Site ALİ RIZA EROĞLU Tarafından Hazırlanmıştır.

googleplay
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial