61 Yurt Haber

ESKİ DATÇA’DA PRUNUS CAFE AÇILDI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ESKİ DATÇA’DA PRUNUS CAFE AÇILDI
10 Ağustos 2023 - 21:21
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yurt içinden ve yurt dışından binlerce turistin tatil mekanı olan ve Can Yücel’in uzun yıllar yaşadığı bir evi bulunan, Muğla’nın en güzel ilçelerinden biri olarak anılan Datça’ya yeni bir soluk geldi.

Eski Datça’da birbirinden lezzetli tatlıların ve içeceklerin bulunduğu görkemli bir kafe açıldı. “Prunus” adlı kafenin işletmecisi Sevil Taşkan’a kafe açma fikri nasıl doğdu sorusuna yanıt verdi:
“İstanbul’un keşmekeşinden kaçmaya karar verdim ve Datça’ya yerleştim. Burada da çalışmaktan kaçmadım. Çalışmak istedim. En sevdiğim şey kahve ve tatlı hazırlamak. Bunları da misafirlerimle buluşturmak istedim. Datça benim gördüğüm en güzel doğal güzelliğe sahip inanılmaz bir ilçe, burada yaşadığım süre içerisinde ilk fark ettiğim bu olmuştu, ancak bu güzelliğin ve doğallığın içinde yediklerimiz ile içtiklerimizinde leziz ve doğal olmasını istediğim bir cafe açmak istedim. Şansıma tam da aklımdaki gibi bir yer Eski Datça’da hem de Can Yücel’e komşu. Hiç vakit kaybetmeden kafemi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda açtım. İstanbul’da özel bir finans kurumunda İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevini yürütürken, acaba her çalışanı doğru yere yerleştirdim mi en verimli ve mutlu olacakları yerlerdeler mi? diye kafa patlatırken, kendimi hiç görmemişim. Şimdi anlıyorum ki kendim aslında yanlış yerdeymişim. İşte ben de istediğim ve en mutlu olduğum yerdeyim. Eski Datça’da… Canınız anne titizliğinde ve lezzetinde üstelik ev yapımı bademli kurabiye ile yine ev yapımı limonata isterse, sadece kafemize özgü badem kahveli icelatte‘yi tatmak isterseniz, Eski Datça’yı gezerken bir keyif kahvesi içmek isterseniz yine bademli türk kahvesi ile sizleri ağırlıyoruz. Biz buradayız ya siz?‘’ dedi.
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Copyright © 2021 | Bu Site ALİ RIZA EROĞLU Tarafından Hazırlanmıştır.

googleplay
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial