61 Yurt Haber

Saç Ekim Uzmanı ADEM KÖSE TV100 ekranlarında Özge ULUSOY’un konuğu oldu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Saç Ekim Uzmanı ADEM KÖSE TV100 ekranlarında Özge ULUSOY’un konuğu oldu.
18 Temmuz 2023 - 13:35
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Saç ekim uzmanı Adem Köse; TV 100 ekranlarına konuk olarak yanık, saç kıran ve travmaya bağlı saçlı…

Saç ekim uzmanı Adem Köse; TV 100 ekranlarına konuk olarak yanık, saç kıran ve travmaya bağlı saçlı deride yaşanan görsel ve ruhsal sorunları hakkında Özge Ulusoy’un sorularını cevapladı

 

Özge Ulusoy ; yanık , saç kıran ve travmaya bağlı deri bütünlüğü bozulan bölgeye saç ekilir mi?

 

Evet, yanık, saç kıran veya travmaya bağlı saçlı deri hasar alanlarına saç ekimi yapılabilir. Bu tür durumlarda, saç ekimi genellikle saçların yeniden büyümesi veya hasarlı bölgenin estetik görünümünün düzeltilmesi amacıyla tercih edilen bir yöntemdir.

Ancak, saç ekimi için uygun aday olmak için bazı faktörler göz önünde bulundurulmalıdır. Bunlar şunları içerir:

 

1.Yara iyileşmesi: Yanık, saç kıran veya travmaya bağlı hasarlı bölgenin yeterli bir iyileşme sürecinden geçmiş olması önemlidir. İyileşme süreci tamamlanmadan saç ekimi yapılması, sonuçların etkilenmesine ve komplikasyon riskinin artmasına neden olabilir.

Sağlıklı saç kökleri: Saç ekimi için, hasarlı bölgeye saç kökleri ekilir.

 

2.Donör alan: Saç ekimi için, genellikle saçların daha yoğun olduğu başka bir bölgeden (donör bölge) saç kökleri alınır ve hasarlı bölgeye ekilir. Donör alanın yeterli saç kökü kaynağına sahip olması önemlidir. Bu, saç ekimi uzmanı tarafından değerlendirilir.

Saç ekimi işlemi, hasarlı bölgede yeni saç büyümesini sağlamak için saç köklerinin yerleştirilmesini içerir. İşlem genellikle lokal anestezi altında yapılır. Saç ekimi sonrası, iyileşme süreci başlar ve yeni saç büyümesi birkaç ay sürebilir.

 

Yanık, saç kıran veya travmaya bağlı saçlı deri hasar alanlarına saç ekimi yapmadan önce, bir saç ekimi uzmanı ile görüşmeniz ve durumunuzun değerlendirilmesi önemlidir. Uzman, sizin için en uygun tedavi seçeneklerini belirleyebilir ve size gereken bilgiyi sağlayabilir.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Copyright © 2021 | Bu Site ALİ RIZA EROĞLU Tarafından Hazırlanmıştır.

googleplay
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial