61 Yurt Haber

BAŞKAN ZORLUOĞLU İFTAR SONRASI HEMŞEHRİLERİYLE BULUŞTU

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BAŞKAN ZORLUOĞLU İFTAR SONRASI HEMŞEHRİLERİYLE BULUŞTU
04 Nisan 2023 - 17:09
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

BAŞKAN ZORLUOĞLU İFTAR SONRASI HEMŞEHRİLERİYLE BULUŞTU
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, dün akşam iftar sonrası Akçaabat ilçesine bağlı Derecik Uğurlu Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Çayların içildiği ve sohbetin koyu olduğu programın ana gündemini deprem çalışmaları ve seçimler oluşturdu. Türkiye’nin tam bağımsız olma yolunda çok önemli adımlar attığını belirten Başkan Zorluoğlu, “Siz değerli hemşehrilerimizle birlikte Türkiye’nin 2. yüzyılına çok daha güçlü şekilde adım atacağız. Çok daha müreffeh, gelişmiş, kalkınmış bir Türkiye yolunda hep birlikte yeni bir yolculuğa başlayacağız” dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Akçaabat’ın Derecik Uğurlu Mahallesi’nde ikamet eden hemşehrileriye buluştu. Yoğun ilgiyle karşılanan Başkan Zorluoğlu’na; Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, AK Parti Akçaabat İlçe Başkanı Hüseyin Altuntepe ve AK Parti Milletvekili aday adayları eşlik etti. İftar sonraları mahalle ziyaretlerine özen gösteren Başkan Zorluoğlu, vatandaşların şikâyetleri ve talepleriyle yakından ilgilenerek sorunların çözümü noktasına ekibine talimat verdi.

TÜM İMKÂNLARIMIZLA BÖLGEDEYDİK
Oldukça keyifli geçen sohbette deprem çalışmaları ve 14 Mayıs seçimleri de masaya yatırıldı. Ülke olarak yaklaşık 2 ay önce çok büyük bir felakete uyandıklarını belirten Başkan Zorluoğlu, “11 ilde hakikaten asrın felaketi olarak nitelendirilen çok büyük bir deprem yaşadık. Ben de depremin birinci gününden itibaren bölgede Maraş’ın Elbistan ve kuzey ilçelerinde görevlendirildim. Yaklaşık 1 ay süreyle oradan hiç ayrılmadan sizleri temsilen orada görev yaptık. Orada insanların yaşadığı sorunlar hakikaten çok büyüktü. Özellikle ilk birkaç gün adeta mahşer günü gibiydi. Ama elhamdülillah Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir devlet. Birinci günden itibaren biz oradaydık, Valiler oradaydı, Bakanlarımız oradaydı. Büyükşehir Belediyesinin bütün imkânlarıyla oraya gittik. Bakanlar, Valiler kendi teşkilatlarının bütün imkânlarıyla bölgedeydiler” dedi.

HER KULA NASİP OLMAZ
Bugün itibarıyla bölgede çalışmaların rutin ve sistematik bir şekilde devam ettiğini belirten Başkan Zorluoğlu, “Artık çadır kentlerden konteyner kentlere doğru bir nakil başladı. Kalıcı konutların adımları atıldı. Ben de Büyükşehir Belediye Başkanınız olarak sizi temsilen orada görev aldım. Bundan çok büyük bir memnuniyet duyuyorum. Bu her kula nasip olmaz, Allah bu imkânı bize verdi. Orada dokunduğunuz her kişi size dua ediyor. Elbette sadece ben değil, Ortahisar, Akçaabat ve diğer ilçelerimiz ilk günden itibaren burada ve orada bizlere her türlü desteği çok güzel bir şekilde organize ederek gönderdiler, kendileri de geldiler. Yine Trabzon halkına tek tek teşekkür ederim. Çünkü buradan yüzlerce binlerce tır o bölgeye geldi. Allah bir daha böyle afetler bizlere göstermesin. Orada bir iftar çadırı kurduk. Binlerce kişiye her gün iftar ve sahur veriyoruz. Bunu biz kendi cebimizden vermiyoruz. Bu sizlerin ikramıdır” diye konuştu.

TEK TEK SAYARSAK SABAHI BULURUZ
Ülke olarak çok önemli bir seçimin arifesinde olduklarını da dile getiren Başkan Zorluoğlu, “14 Mayıs’ta hem Cumhurbaşkanlığı hem de milletvekilliği seçimi gerçekleştirilecek. Şimdiden seçimin sonuçları milletimiz, devletimiz ve İslam âlemi için hayırlı olsun. Elbette son 4-5 yıla baktığımızda çok önemli zorluklar yaşandı bütün dünyada. Pandemi vardı evlerimizden çıkamıyorduk. Üretim durdu tedarik zinciri koptu. Canlar gitti, yakınlarımızı kaybettik. Sadece Türkiye değil bütün dünya ülkeleri ekonomik olarak çok büyük zorluk yaşadı. Akabinde bunun etkilerini azaltalım derken bu sefer de böyle bir deprem felaketi ile karşı karşıya kaldık. Tüm bunları karşılayacak gücümüz çok şükür var. Bu 4-5 yıllık süre içerisinde ekonomik sıkıntılara rağmen, pandemiye rağmen Türkiye önemli işler başardı. Bunlara tek tek girmey…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Copyright © 2021 | Bu Site ALİ RIZA EROĞLU Tarafından Hazırlanmıştır.

googleplay
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial