61 Yurt Haber

16. Printemps des Artistes Sergisi Başlıyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
16. Printemps des Artistes Sergisi Başlıyor
17 Nisan 2023 - 23:25
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

16 senedir geleneksel olarak düzenlenen Printemps des Artistes 2023 Sergisi 27 Mayıs – 4 Haziran tarihleri arasında, her zaman olduğu gibi Istanbul Sainte-Pulchérie Fransız Lisesi’nde sanatseverleri ağırlayacak. Bu senenin teması ise “Ritim”.

İstanbul’da yaşayan Fransız ve Frankofon aileler arasında bir köprü görevi gören İstanbul Accueil Derneği tarafından, geleneksel olarak düzenlenen Printemps des Artistes yani “sanatçıların baharı” sergisinin 16.’sı, her zaman olduğu gibi Istanbul Sainte-Pulchérie Fransız Lisesi Sanat Galerisi Od’A-Ouvroir d’Art’da sanatseverleri ağırlıyor.

27 Mayıs’ta açılacak sergi 4 Haziran 2023 tarihine kadar devam edecek. Sergi hafta içi 11.00 – 15.00 arasında, hafta sonları ise 11.00 – 18.00 arasında, ayrıca pazartesi günleri iş çıkışı uğramak isteyenler için 17.00-20.00 saatleri arasında açık olacak.

Eserlerini sergileyecek farklı kültür, deneyim ve tekniklere sahip 12 sanatçının ortak noktası İstanbul’da yaşıyor olmaları. Bu senenin fokus noktası ise “Ritim” teması olarak belirlenmiş. Sanatçılar, sergide elde edecekleri gelirin yüzde 30’unu bağışlayacak. Bağış için seçilen kurumlarsa bu sene şöyle; Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı, Permatürk Vakfı ve Fransız Lape Hastanesi.

Açılış kokteyline Fransızca konuşan birçok ülke başkonsolosunun davetli olduğu serginin sponsorları arasında yine pek çok önemli kurum ve kuruluş bulunuyor.

Bu seneki sergide yer alacak sanatçıların isimlerini şöyle sıralamak mümkün; Serap Can, Christine Duquenne, Emir Furkan Tekkalmaz, Sayeh Gauvin, Alla Güner, Elif Işık Töreci, Loya Kader, Serdar Kalmaz, Yasemin Kuzucu, Elif Nazlı Duran, Tuba Şekeral, Emine Şenses

Sergi ve sanatçılar hakkında daha fazla bilgi almak için;

www.leprintempsdesartistes.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul Accueil Derneği Hakkında;

İstanbul Accueil Derneği’nin öncelikli amacı, bu şehre gelip yerleşen Fransız ya da Frankofon ailelerin, yeni hayatlarına kolayca adapte olabilmelerini sağlamak olmuş. Bu süreçte şehirle ve toplumla en sağlam bağ kurma biçiminin ‘dayanışma’ anlayışından geçtiği bilinciyle birçok hayır etkinliği yapılmakta. Bunlardan en büyüğü ise 2006 yılından bu yana aralıksız olarak her yıl ilkbaharda İstanbul Accueil Derneği tarafından düzenlenen ve ortağımız Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nin sanat galerisi Od’A-Ouvroir d’Art’da gerçekleştirilen Printemps des Artistes (PDA) – Sanatçıların Baharı. Bu sanat sergisi, sosyal sorumluluk projelerine destek vermek için hazırlanmış bir etkinlik. Dernek hakkunda daha fazla bilgi edinmek için https://www.istanbulaccueil.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Copyright © 2021 | Bu Site ALİ RIZA EROĞLU Tarafından Hazırlanmıştır.

googleplay
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial